"Troonide mängu" lohed muutuvad lennukisuuruseks ({{commentsTotal}})

"Troonid emängu" lohe Autor/allikas: Reuters/Scanpix

"Troonide mängu" uus hooaeg tuleb suurte muutustega ning suuremaks kasvavad ka seriaalist tuntud lohed.

Hittseriaali seitsmenda hooaja režissöör Matt Shakman rääkis, et uue hooaja lohed on sama suured kui reisilennuk Boeing 747, vahendas Huffington Post. "Lohedest on suurim Drogon, tema tuleleegi läbimõõt on kümme meetrit," selgitas Shakman.

Boeing 747 on kohati üle 70 meetri pikad, mis tähendab, et lohed saavad olema tõesti hiiglaslikud. "Troonide mängu" kolm lohet Rhaegal, Viserion ja Drogon kuuluvad Daenerys Targaryenile, keda kehastab Emilia Clarke. Fännide teooria kohaselt on aga peidus veel üks lohe, kes on peidetud jäämüüri sisse.

Seriaali võimsaid muutusi on kinnitanud ka "Troonide mängu" näitleja Kit Harington, kes ütles, et uus hooaeg "murrab piire".

Uuel hooajal jõuab eetrisse vaid seitse uut episoodi, varem on neid olnud kuni kümme. Hoolimata sellest veetis võttemeeskond sama kaua aega uut materjali filmides kui varasematel aastatel. Kokku filmiti järjekorras seitsmenda hooaja materjali umbes viis kuud.

Järgmisel aastal peaks vaatajateni jõudma seriaali viimane, kaheksas hooaeg kuue episoodiga, kuid HBO pole seda veel kinnitanud.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.