Selgusid Eesti parimad piima-, kondiitri, pagari- ja lihatooted ({{commentsTotal}})

Täna ja homme leiavad Tallinna teeninduskoolis aset Eesti Parim Toiduaine 2017 konkursi hindamised, mille käigus saavad oma kategooria parima toiduaine tunnustuse üheksa toodet.

Eesti toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp kinnitas, et konkurents on tänavu tihe. "Hindamiskomisjon on täna ligi 300 minutit hinnanud," rääkis Potisepp.

Alustuseks valiti välja parim lihatoode, milleks on Rannarootsi pardikoivad hapukapsaga. "Hapukapsas pardikoibadega ei ole Eesti peredes mitte sugugi teadmata ja ettevõtte esindajad on äärmiselt uhked oma võidu üle," kinnitas Potisepp.

Teiseks selgitati välja parim piimatoode, milleks on Saaremaa piimatööstuse Old Saare juust. Potisepa sõnul on juustul suur ekspordipotentsiaal. "Kogu Saaremaa toodete müügile aitab kaasa kui mõne jaoks unelmate saare tuntus ja kuulsus," rääkis Potisepp.

Parim kondiitritoode on Tuljaku šokolaad Kalevilt. "Väga-väga tubli toode ja uue Kalevi sarjaga kenasti haakuv," kiitis Potisepp.

Parimaks pagaritooteks nimetati Eesti Pagari täistera RÖST. "Sellel aastal on ta parim ja kindlasti väga väärikas toode," lausus Potisepp.

Esimesel päeval astusid võistlustulle lihatooted, piimatooted, pagaritooted ja kondiitritooted ehk ühtekokku 45 hõrgutist erinevatelt Eesti toidutööstustelt.

23. korda aset leidva konkursi võidutoode pälvib Eesti Parim Toiduaine 2017 kuldmärgi 26. aprillil toimuval Eesti toiduainetööstuse liidu XI aastakonverentsil. Möödunud aastal kuulutati Eesti parimaks toiduaineks Balbiino Mango Smuutikese jäätis.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsMuusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

Täna tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Galerii: Enn Vetemaa tööd ja tegemised ETV ekraanil

80-aastasena suri kirjanik, tõlkija ja helilooja Enn Vetemaa, kelle legendaarsed tööd ETV ekraanil on puudutanud paljusid eestlasi.

Inimesed
"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

elu
Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

Tele/raadio
R2 "Agenda" alustas uue kuulajamänguga

Raadio 2 saade "Agenda" alustas sel nädalal uue kuulajamänguga Arvamusliider.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.