Selgusid Eesti parimad piima-, kondiitri, pagari- ja lihatooted ({{commentsTotal}})

Täna ja homme leiavad Tallinna teeninduskoolis aset Eesti Parim Toiduaine 2017 konkursi hindamised, mille käigus saavad oma kategooria parima toiduaine tunnustuse üheksa toodet.

Eesti toiduainetööstuse liidu juhataja Sirje Potisepp kinnitas, et konkurents on tänavu tihe. "Hindamiskomisjon on täna ligi 300 minutit hinnanud," rääkis Potisepp.

Alustuseks valiti välja parim lihatoode, milleks on Rannarootsi pardikoivad hapukapsaga. "Hapukapsas pardikoibadega ei ole Eesti peredes mitte sugugi teadmata ja ettevõtte esindajad on äärmiselt uhked oma võidu üle," kinnitas Potisepp.

Teiseks selgitati välja parim piimatoode, milleks on Saaremaa piimatööstuse Old Saare juust. Potisepa sõnul on juustul suur ekspordipotentsiaal. "Kogu Saaremaa toodete müügile aitab kaasa kui mõne jaoks unelmate saare tuntus ja kuulsus," rääkis Potisepp.

Parim kondiitritoode on Tuljaku šokolaad Kalevilt. "Väga-väga tubli toode ja uue Kalevi sarjaga kenasti haakuv," kiitis Potisepp.

Parimaks pagaritooteks nimetati Eesti Pagari täistera RÖST. "Sellel aastal on ta parim ja kindlasti väga väärikas toode," lausus Potisepp.

Esimesel päeval astusid võistlustulle lihatooted, piimatooted, pagaritooted ja kondiitritooted ehk ühtekokku 45 hõrgutist erinevatelt Eesti toidutööstustelt.

23. korda aset leidva konkursi võidutoode pälvib Eesti Parim Toiduaine 2017 kuldmärgi 26. aprillil toimuval Eesti toiduainetööstuse liidu XI aastakonverentsil. Möödunud aastal kuulutati Eesti parimaks toiduaineks Balbiino Mango Smuutikese jäätis.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.