Taani tipprestorani mänedžer tunneb huvi Eesti toidukultuuri vastu ({{commentsTotal}})

Taani tipprestorani endine mänedžer tunneb huvi Eesti restoranikultuuri vastu.

Veel 15 aastat tagasi ei teatud maailmas Skandinaavia köögist mitte midagi. Siis aga valiti väike Kopenhaageni restoran Noma kolm korda maailma parimaks ning meiegi siin hakkasime nende eeskujul sammalt sööma. Noma endine mänedžer Anders Selmer tunneb nüüd elavat huvi Eesti köögi saladuste vastu ja käis neid vaatamas täna Ülemiste Citys avatud restoranis Juur, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Tegelikult on inimesed sammalt söönud aastasadu, me unustasime selle lihtsalt pikaks ajaks. Me lähme juurte juurde tagasi ja vaatame, mida varem tehti," selgitas Selmer.

Uut põnevat restorani, selle kontseptsiooni ja menüüd tutvustas peakokk Kaido Metsa, kes kinnitas, et nende toidukohas vasaabit ei pakuta. "On vaja mõelda, kuidas kõik enda toorainetest tasa teha, et Eesti kööki rohkem edasi tuua," ütles Metsa.

Selmer tunnistas, et tema aeg Nomas oli suurepärane ning Eesti restoranid jõuavad sellele tasemele igaviku pärast. "Täna on see ülemaailmne fenomen. Selles osalemine on suur seiklus," kirjeldas mees Nomas töötamist.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsMuusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

Täna tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Galerii: Enn Vetemaa tööd ja tegemised ETV ekraanil

80-aastasena suri kirjanik, tõlkija ja helilooja Enn Vetemaa, kelle legendaarsed tööd ETV ekraanil on puudutanud paljusid eestlasi.

Inimesed
"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

elu
Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

Tele/raadio
R2 "Agenda" alustas uue kuulajamänguga

Raadio 2 saade "Agenda" alustas sel nädalal uue kuulajamänguga Arvamusliider.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.