Taani tipprestorani mänedžer tunneb huvi Eesti toidukultuuri vastu ({{commentsTotal}})

Taani tipprestorani endine mänedžer tunneb huvi Eesti restoranikultuuri vastu.

Veel 15 aastat tagasi ei teatud maailmas Skandinaavia köögist mitte midagi. Siis aga valiti väike Kopenhaageni restoran Noma kolm korda maailma parimaks ning meiegi siin hakkasime nende eeskujul sammalt sööma. Noma endine mänedžer Anders Selmer tunneb nüüd elavat huvi Eesti köögi saladuste vastu ja käis neid vaatamas täna Ülemiste Citys avatud restoranis Juur, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Tegelikult on inimesed sammalt söönud aastasadu, me unustasime selle lihtsalt pikaks ajaks. Me lähme juurte juurde tagasi ja vaatame, mida varem tehti," selgitas Selmer.

Uut põnevat restorani, selle kontseptsiooni ja menüüd tutvustas peakokk Kaido Metsa, kes kinnitas, et nende toidukohas vasaabit ei pakuta. "On vaja mõelda, kuidas kõik enda toorainetest tasa teha, et Eesti kööki rohkem edasi tuua," ütles Metsa.

Selmer tunnistas, et tema aeg Nomas oli suurepärane ning Eesti restoranid jõuavad sellele tasemele igaviku pärast. "Täna on see ülemaailmne fenomen. Selles osalemine on suur seiklus," kirjeldas mees Nomas töötamist.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Galakontserdil kuulutatakse välja aasta parimad loodusfotod

Täna antakse Estonia kontserdisaalis Looduse Aasta Foto 2017 tiitlid.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.