Maia Vahtramäe: ma ei läinud poiste juurde jutuga, et tahan tagasi tulla ({{commentsTotal}})

Põhja-Tallinn avaldas, et nende ridades on tagasi Maia Vahtramäe, kes mõne aasta eest bändist lahkumisest teatas. Vahtramäe tõdes, et sattus bändi tagasi tänu heale loole.

"Mina ei ole kunagi läinud poiste juurde jutuga, et ma nüüd tahan tagasi tulla. Me oleme seda arutanud ja lihtsalt ühel hetkel oli bänd olukorras, kus neil ei olnud jälle naislauljat," rääkis Vahtramäe "Vikerhommikus", kuidas tekkis võimalus taas Põhja-Tallinnaga liituda.

Vahtramäe lisas, et pärast Kerli Kivilaane lahkumist oli natuke nukker olla. "Me otsustasime, et kuna ma poistega tegelikult igapäevaselt suhtlen, sest me oleme aastaid üksteist tundnud, siis nad palusid mind stuudiosse ja küsisid, et kas ma oleksin nõus üldse mõtlema. Ma ütlesin, et kui me teeme sellise loo, millega me arvame, et me päriselt saame minna välja ja mis meid ennast väga-väga kõnetab ja usume, et äkki võiks ka rahvast kõnetada, siis võime minna, aga kui ei tule, jääb nii nagu on," rääkis Vahtramäe.

Eile avaldatigi ühiselt singel "Jäägu nii".

Vahtramäe lisas, et pärast taasühinemist soovitakse talle tihti õnne. "Õnne on alati vaja, aga ma teen enda sooloasju ka ikkagi. Kõik need esinemised, mis mul on kokku lepitud, need endiselt toimuvad minu enda nime alt ka, kogu Põhja-Tallinna koosseisuga kohale ei tule. Poistega on tore, on alati koos olnud tore olla," kiitis lauljatar.

Selles, et bänd tihti liikmeid vahetab, süüdistab Vahtramäe bändi suurust. Ta lisas, et tegemist ei ole turunduskampaania või rohkete tülidega. "Meid on nii palju, me oleme noored inimesed ja ma arvan, et õige keerulisem asi siin maamunal on inimsuhted. Kui mina näiteks ära läksin, teatasin ma mõne kuu ette, et ma ei saa enam teha ja ei ole olnud sellist tüli," kirjeldas Vahtramäe.

Sooloprojekti veab Vahtramäe koos kitarristi Mart Abroga ning on koos musitseerinud juba poolteist aastat. "Nad on Põhja-Tallinna repertuaarist väga erinevad kontserdid, rahulikud ja endassevaatamine," kirjeldas Vahtramäe ja lisas, et hetkel on tal käsil muusikavideo oma soololoole.

Põhja-Tallinnal on käsil aga aeg, kus kontserte tuleb kogu aeg juurde. Laule esitatakse nii bändi algusaegadest kui ka hiljutisemast perioodist. Üks keerulisemaid palasid on Jaagup Kreemiga esitatud "Eiolemulolla", mida kontsertidel nii tihti ei mängita. "Me lihtsalt live'is seda väga ei tee, sest Jaagupi hääl on see, mis seal tegelikult häält teeb. Me teeme kõiki muid ja kui on soov, siis mõnikord ka seda," kinnitas Vahtramäe, et fännid pettuma ei pea.

2013. aastast, pärast bändist lahkumist on Vahtramäe jõudnud osaleda Eesti Laulul, saates "Su nägu kõlab tuttavalt", õppida Londonis laulmist ja käia Norras saamide kudumitootmist vaatamas. "Ma olen oma hingelt olnud alati maailmarändur, kui ma olin väga-väga pisike, ma juba ütlesin emale, et ma lähen rändama. Ma kadusin tihtilugu ära ka, olingi kadunud kusagil metsas," rääkis Vahtramäe, miks ta paikne pole olnud.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Tele/raadio
meediatundmeediatund
"Meediatund" räägib ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest

Vikerraadio saates "Meediatund" räägitakse ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest sisuturunduse ja infokülluse ajal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.