Anu Välba EFTA-st: arvasin, et auhind läheb Astrid Kannelile ({{commentsTotal}})

EFTA 2017
EFTA 2017 Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Parima naissaatejuhi EFTA-ga premeeritud Anu Välba tunnistas, et auhind ei tulnud talle iseenesestmõistetavalt, vaid suure üllatusena.

"Tegelikult sel aastal, päris ausalt, ma ei oodanud seda auhinda. Ma tegelikult pean suure kummarduse tegema kaasnominentidele ja ma ise oleks arvanud, et see auhind läheb Astrid Kannelile. Päris ausalt. Ma pean Astridit väga-väga heaks naisajakirjanikuks, kes on käinud sõjatandril, ajanud tanke taga, olnud Afganistanis, kes on ajakirjanik selle sõna kõige laiemas ja paremas mõttes," rääkis Välba "Vikerhommikus".

Ta kiitis ka kaasnominente Tuuli Roosmad, Grete Lõbut ja Margit Kilumetsa. "Nad on kõik on suurepärased ajakirjanikud. Ma isegi ei tunne ennast selle auhinnaga kõige mugavamalt, ma ei arva, et ma olen kõige parem. Ma võtan seda eelkõige kui luba seda saadet teha või et veel ei kanta mind maha," selgitas Välba.

Välba sõnul on EFTA puhul eriti rõõmustav see, et auhind on sõltumatu ja tegijate sisene. "Tunnustus on väga oluline ja tegelikult on väga oluline, kui see tuleb professionaalide enda seest ja ringist. Kahtlemata on kuulajad ja vaatajad ülitähtsad, see annab üldse õigustuse meile oma tööd teha," rääkis Välba.

Iseenda jaoks peab Välba teleelamustest eredaimaks Eesti Laulu, mis talle lausa kananaha ihule tõi. Väga elamuslikke saateid on Välba hinnangul telemaastikul pigem vähe. "Mulle üldiselt väga meeldib televiisorit vaadata, kahjuks seisab see rohkem ETV peal, mulle ETV väga meeldib," kiitis Välba.

Saates "Hommik Anuga" tahab Välba pakkuda vaatajatele intervjuusid inimestega, kes aitavad paremaks inimeseks saada ning kelle juttudel on suurem väärtus kui ajakajalisus, mis tänapäeva meedias nii suurt rolli mängib. "Mulle kohutavalt tõesti meeldib seda saadet teha. Mul on tunne, et see annab võimaluse kohtuda inimestega, kellega ma muidu iialgi ei kohtuks või rääkida jutte, mida ma kunagi ei kuuleks. Selle saate juures me kutsusime külla neid, kellel on midagi öelda," rääkis Välba.

Ta lisas, et ei ole oma vestlussaatega veel lage saavutanud. "Seda saadet ei ole ju mugav teha, ma ei tea, mis küsimusi ma küsin või kuidas sa teemale lähened ja inimesed on ikka väga põnevad. Seetõttu ma arvangi seda, et see saade, ma loodan, ei ole oma lage veel saavutand, arenguruum on veel suur," lausus ta.

Saadet on nüüdseks tehtud kolm aastat, kuid üks viimase aja meeldejäävamaid intervjuusid oli Välba jaoks Anastassia Kovalenkoga. "Üks suuremaid alamusi viimasest ajast on olnud Anastassia Kovalenko, kes kuidagi avanes väga ootamatult," meenutas Välba ja kinnitas, et toredaid intervjuusid on saadetes olnud veel palju.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.