Anu Välba EFTA-st: arvasin, et auhind läheb Astrid Kannelile ({{commentsTotal}})

EFTA 2017 Autor: Rene Suurkaev / ERR

Parima naissaatejuhi EFTA-ga premeeritud Anu Välba tunnistas, et auhind ei tulnud talle iseenesestmõistetavalt, vaid suure üllatusena.

"Tegelikult sel aastal, päris ausalt, ma ei oodanud seda auhinda. Ma tegelikult pean suure kummarduse tegema kaasnominentidele ja ma ise oleks arvanud, et see auhind läheb Astrid Kannelile. Päris ausalt. Ma pean Astridit väga-väga heaks naisajakirjanikuks, kes on käinud sõjatandril, ajanud tanke taga, olnud Afganistanis, kes on ajakirjanik selle sõna kõige laiemas ja paremas mõttes," rääkis Välba "Vikerhommikus".

Ta kiitis ka kaasnominente Tuuli Roosmad, Grete Lõbut ja Margit Kilumetsa. "Nad on kõik on suurepärased ajakirjanikud. Ma isegi ei tunne ennast selle auhinnaga kõige mugavamalt, ma ei arva, et ma olen kõige parem. Ma võtan seda eelkõige kui luba seda saadet teha või et veel ei kanta mind maha," selgitas Välba.

Välba sõnul on EFTA puhul eriti rõõmustav see, et auhind on sõltumatu ja tegijate sisene. "Tunnustus on väga oluline ja tegelikult on väga oluline, kui see tuleb professionaalide enda seest ja ringist. Kahtlemata on kuulajad ja vaatajad ülitähtsad, see annab üldse õigustuse meile oma tööd teha," rääkis Välba.

Iseenda jaoks peab Välba teleelamustest eredaimaks Eesti Laulu, mis talle lausa kananaha ihule tõi. Väga elamuslikke saateid on Välba hinnangul telemaastikul pigem vähe. "Mulle üldiselt väga meeldib televiisorit vaadata, kahjuks seisab see rohkem ETV peal, mulle ETV väga meeldib," kiitis Välba.

Saates "Hommik Anuga" tahab Välba pakkuda vaatajatele intervjuusid inimestega, kes aitavad paremaks inimeseks saada ning kelle juttudel on suurem väärtus kui ajakajalisus, mis tänapäeva meedias nii suurt rolli mängib. "Mulle kohutavalt tõesti meeldib seda saadet teha. Mul on tunne, et see annab võimaluse kohtuda inimestega, kellega ma muidu iialgi ei kohtuks või rääkida jutte, mida ma kunagi ei kuuleks. Selle saate juures me kutsusime külla neid, kellel on midagi öelda," rääkis Välba.

Ta lisas, et ei ole oma vestlussaatega veel lage saavutanud. "Seda saadet ei ole ju mugav teha, ma ei tea, mis küsimusi ma küsin või kuidas sa teemale lähened ja inimesed on ikka väga põnevad. Seetõttu ma arvangi seda, et see saade, ma loodan, ei ole oma lage veel saavutand, arenguruum on veel suur," lausus ta.

Saadet on nüüdseks tehtud kolm aastat, kuid üks viimase aja meeldejäävamaid intervjuusid oli Välba jaoks Anastassia Kovalenkoga. "Üks suuremaid alamusi viimasest ajast on olnud Anastassia Kovalenko, kes kuidagi avanes väga ootamatult," meenutas Välba ja kinnitas, et toredaid intervjuusid on saadetes olnud veel palju.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.