Signe Kivi filmist "Jackie": tegu ei ole kostüümidraamaga ({{commentsTotal}})

Märtsi alguses jõudis kinodesse Pablo Larraíni film "Jackie", mis räägib esileedi Jackie Kennedy raskest saatusest. "Ringvaate" stuudios rääkis filmis Signe Kivi.

Signe Kivi ütles "Ringvaates", et Jackie Kennedy on tema jaoks üks olulisemaid stiiliikoone. "Ta esindab seda ajastut, mida ma mäletan lapsepõlvest, sest just niimoodi püüdsid toona riietuda meie emad ja noored tädid," sõnas Kivi ja lisas, et 1950. aastate lõpp ja 1960. aastad olid äärmiselt naiselikud. "Kui täna võrrelda, kuidas riietusid naised siin ja kuidas mujal, siis ega suurt vahet tegelikult ei ole, erinevus tuleb ainult pingutusest, materjalist ja rahast."

"Natalie Portman on filmis "Jackie" klassikaliselt ilus," selgitas Kivi ja tõdes, et tema oleks arvanud, et Jackie rolli astub keegi karakternäitleja. "Mina ei esitanud sellele filmile nõudmist, et näitleja peab olema välimuselt ja häälelt väga sarnane," sõnas ta ja kinnitas, et tema jaoks oli filmis äärmiselt võõristav osa, kus Portman jäljendas intervjuud, kus Jackie Kennedy tutvustas Valget Maja. "See jättis natukene lapseliku ja infantiilse mulje."

"Film räägib esileedi olekust, otsustest ja ajaloolisest rollist," ütles Signe Kivi ja tõi välja, et isegi toonasesse Nõukogude Liitu jõudsid pildid Kennedy matusest. "Nii hirmus kui seda ka öelda on, aga see on täielik matuste klassika."

Samuti tõdes Signe Kivi, et "Jackie" puhul ei ole tegemist kostüümidraamaga. "Me teame, et Jackie Kennedy oli väga stiilne naine ning ta oli seda just seetõttu, et ta valis endale stiilsed disainerid," selgitas ta ja lisas, et täna me võime öelda, et ta stiil on miski, millest õppust võtta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.