Signe Kivi filmist "Jackie": tegu ei ole kostüümidraamaga ({{commentsTotal}})

Märtsi alguses jõudis kinodesse Pablo Larraíni film "Jackie", mis räägib esileedi Jackie Kennedy raskest saatusest. "Ringvaate" stuudios rääkis filmis Signe Kivi.

Signe Kivi ütles "Ringvaates", et Jackie Kennedy on tema jaoks üks olulisemaid stiiliikoone. "Ta esindab seda ajastut, mida ma mäletan lapsepõlvest, sest just niimoodi püüdsid toona riietuda meie emad ja noored tädid," sõnas Kivi ja lisas, et 1950. aastate lõpp ja 1960. aastad olid äärmiselt naiselikud. "Kui täna võrrelda, kuidas riietusid naised siin ja kuidas mujal, siis ega suurt vahet tegelikult ei ole, erinevus tuleb ainult pingutusest, materjalist ja rahast."

"Natalie Portman on filmis "Jackie" klassikaliselt ilus," selgitas Kivi ja tõdes, et tema oleks arvanud, et Jackie rolli astub keegi karakternäitleja. "Mina ei esitanud sellele filmile nõudmist, et näitleja peab olema välimuselt ja häälelt väga sarnane," sõnas ta ja kinnitas, et tema jaoks oli filmis äärmiselt võõristav osa, kus Portman jäljendas intervjuud, kus Jackie Kennedy tutvustas Valget Maja. "See jättis natukene lapseliku ja infantiilse mulje."

"Film räägib esileedi olekust, otsustest ja ajaloolisest rollist," ütles Signe Kivi ja tõi välja, et isegi toonasesse Nõukogude Liitu jõudsid pildid Kennedy matusest. "Nii hirmus kui seda ka öelda on, aga see on täielik matuste klassika."

Samuti tõdes Signe Kivi, et "Jackie" puhul ei ole tegemist kostüümidraamaga. "Me teame, et Jackie Kennedy oli väga stiilne naine ning ta oli seda just seetõttu, et ta valis endale stiilsed disainerid," selgitas ta ja lisas, et täna me võime öelda, et ta stiil on miski, millest õppust võtta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.