Signe Kivi filmist "Jackie": tegu ei ole kostüümidraamaga ({{commentsTotal}})

Märtsi alguses jõudis kinodesse Pablo Larraíni film "Jackie", mis räägib esileedi Jackie Kennedy raskest saatusest. "Ringvaate" stuudios rääkis filmis Signe Kivi.

Signe Kivi ütles "Ringvaates", et Jackie Kennedy on tema jaoks üks olulisemaid stiiliikoone. "Ta esindab seda ajastut, mida ma mäletan lapsepõlvest, sest just niimoodi püüdsid toona riietuda meie emad ja noored tädid," sõnas Kivi ja lisas, et 1950. aastate lõpp ja 1960. aastad olid äärmiselt naiselikud. "Kui täna võrrelda, kuidas riietusid naised siin ja kuidas mujal, siis ega suurt vahet tegelikult ei ole, erinevus tuleb ainult pingutusest, materjalist ja rahast."

"Natalie Portman on filmis "Jackie" klassikaliselt ilus," selgitas Kivi ja tõdes, et tema oleks arvanud, et Jackie rolli astub keegi karakternäitleja. "Mina ei esitanud sellele filmile nõudmist, et näitleja peab olema välimuselt ja häälelt väga sarnane," sõnas ta ja kinnitas, et tema jaoks oli filmis äärmiselt võõristav osa, kus Portman jäljendas intervjuud, kus Jackie Kennedy tutvustas Valget Maja. "See jättis natukene lapseliku ja infantiilse mulje."

"Film räägib esileedi olekust, otsustest ja ajaloolisest rollist," ütles Signe Kivi ja tõi välja, et isegi toonasesse Nõukogude Liitu jõudsid pildid Kennedy matusest. "Nii hirmus kui seda ka öelda on, aga see on täielik matuste klassika."

Samuti tõdes Signe Kivi, et "Jackie" puhul ei ole tegemist kostüümidraamaga. "Me teame, et Jackie Kennedy oli väga stiilne naine ning ta oli seda just seetõttu, et ta valis endale stiilsed disainerid," selgitas ta ja lisas, et täna me võime öelda, et ta stiil on miski, millest õppust võtta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.