Valmis: artisti taga on palju neid, kes aitavad jõuda kirkaima auhinnani ({{commentsTotal}})

Märtsi lõpus jagatakse Eesti muusikaettevõtluse auhindu, kus tunnustatakse neid, keda laval ei näe.

"Tegelikult me näeme enamasti üht toredat ansamblit või artisti ja võib-olla jääbki selline mulje, et see üks inimene on ise selle edu saavutanud. Enamasti on selle artisti või ansambli taga hästi palju erinevaid üksusi ja inimesi, kes aitavad artistil lõpuks jõuda selle kõige kirkama auhinnani," ütles fonogrammitootjate ühingu juhatuse liige Aarne Valmis Raadio 2 saates "Agenda".

Kokku antakse välja 17 auhinda ning tunnustada loodetakse kõiki neid, kes artistide heaks töötavad. "Siin ei ole ainult mänedžerid, produtsendid ja helitehnikud, vaid sinnamaani välja, et valgustehnikafirmad, muusikamüüjad ja plaadikujundajad," ütles Valmis.

Viies põhikategoorias on nomineeritud:

Aasta raadiojaamad:
Raadio 2
Klassikaraadio
Sky Plus

Aasta muusikafestival:
Intsikurmu festival
Viljandi pärimusmuusikafestival
Weekend festival

Aasta meediakanal:
ETV
TV3
Rada 7

Aasta muusikaajakirjanik:
Koit Raudsepp
Siim Nestor
Sten Teppan

Aasta muusikaprodutsent:
Andres Kõpper
Bert Prikenfeld
Sten Sheripov

Võitjad selgitab välja žürii, laureaadid selguvad 28. märtsil.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.