Tudengijazz kulmineerub Tallinnas suurejoonelise kontserdiõhtuga ({{commentsTotal}})

Tudengijazz
Tudengijazz Autor: Pressimaterjalid

Juubelihõnguline Tudengijazz’35 kulmineerub täna Vabal Laval suurejoonelise kontserdiõhtuga.

Eesti vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival Tudengijazz viis tänavu muusika 8.-9. märtsil Tartusse ja Viljandisse ning lõpetab täna Vabal Laval. Kahel laval astub üles koguni kümme noorest energiast pakatavat bändi.

35-aastaseks saanud Tudengijazz on jõudnud oma viimasesse päeva. Täna toimub Vabal Laval tõeline jazzimaraton, kus õhtu jooksul saab kuulda ja näha ligi 40 noort muusikut.

Saaremalt pärit festivali kõige noorem kollektiiv To’Ko pakub kuulajatele värsket jazz/indie, postrock ning experimental sugemetega omaloomingut. Vokaalist ja elektroakustilisest viiulist koosnev duo Kärtseptsioon eksperimenteerib elektroonikaga ning mängib helimaastikega. Lauri Kadalipp Social Jazz esitab kaasaegset jazzmuusikat. Põhjamaist kargust lisab õhtusse jazzisõpradele juba tuttav Peep Kallas Trio. Ansamblilt Borka and The Metrics kuuleme aga traditsioonilisemat jazzi.

Esmakordselt tulevad esitlusele Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Göteborgi muusika- ja teatriakadeemia tudengite omavahelised projektid, mis on valminud kahepäevase loomingulise prooviperioodi tulemusena. Raimond Mägi Trio pakub värsket muusikat, milles võib leida mõjutusi klassikalisest muusikast, progerokist ja põhjamaisest jazzist. Kollektiivi Nord Lights fusionimõjutustega kontsertkava on temperamentne, rütmikas ja tundeline. Sulamit popist, elektroonikast, jazzist ning proge- ja postrockist pakub Karl Petti Band.

Kontserdiprogramm algab kell 18.00 Vabal Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Tele/raadio
meediatundmeediatund
"Meediatund" räägib ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest

Vikerraadio saates "Meediatund" räägitakse ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest sisuturunduse ja infokülluse ajal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.