Tudengijazz kulmineerub Tallinnas suurejoonelise kontserdiõhtuga ({{commentsTotal}})

Tudengijazz
Tudengijazz Autor/allikas: Pressimaterjalid

Juubelihõnguline Tudengijazz’35 kulmineerub täna Vabal Laval suurejoonelise kontserdiõhtuga.

Eesti vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival Tudengijazz viis tänavu muusika 8.-9. märtsil Tartusse ja Viljandisse ning lõpetab täna Vabal Laval. Kahel laval astub üles koguni kümme noorest energiast pakatavat bändi.

35-aastaseks saanud Tudengijazz on jõudnud oma viimasesse päeva. Täna toimub Vabal Laval tõeline jazzimaraton, kus õhtu jooksul saab kuulda ja näha ligi 40 noort muusikut.

Saaremalt pärit festivali kõige noorem kollektiiv To’Ko pakub kuulajatele värsket jazz/indie, postrock ning experimental sugemetega omaloomingut. Vokaalist ja elektroakustilisest viiulist koosnev duo Kärtseptsioon eksperimenteerib elektroonikaga ning mängib helimaastikega. Lauri Kadalipp Social Jazz esitab kaasaegset jazzmuusikat. Põhjamaist kargust lisab õhtusse jazzisõpradele juba tuttav Peep Kallas Trio. Ansamblilt Borka and The Metrics kuuleme aga traditsioonilisemat jazzi.

Esmakordselt tulevad esitlusele Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Göteborgi muusika- ja teatriakadeemia tudengite omavahelised projektid, mis on valminud kahepäevase loomingulise prooviperioodi tulemusena. Raimond Mägi Trio pakub värsket muusikat, milles võib leida mõjutusi klassikalisest muusikast, progerokist ja põhjamaisest jazzist. Kollektiivi Nord Lights fusionimõjutustega kontsertkava on temperamentne, rütmikas ja tundeline. Sulamit popist, elektroonikast, jazzist ning proge- ja postrockist pakub Karl Petti Band.

Kontserdiprogramm algab kell 18.00 Vabal Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
"Ringvaade" tutvustas Eesti osavaimat batuudihüpetes

"Ringvaade" käis Paides külas Eesti parimal trampoliinihüpete tegijal. Mai Palling tegi meistriga trenni kaasa.

elu
Näitus korstnapühkijatest.Näitus korstnapühkijatest.
Korstnapühkijad jõuavad fotoseinale

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis avatakse täna, 26. mail kell 17 Eestis elava belgia nimeka fotograafi Nicolas Bouvy fotonäitus „Teekond pilvedesse“

Tele/raadio
ETVs alustab uus saatesari "Igaühe õigus"

Teisipäeval kell 20.05 jõuab ETV ekraanile uus saatesari "Igaühe õigus", mis võtab luubi alla kuus olulist inimõigust ning nendega seonduvad teemad.