Tudengijazz kulmineerub Tallinnas suurejoonelise kontserdiõhtuga ({{commentsTotal}})

Tudengijazz Autor: Pressimaterjalid

Juubelihõnguline Tudengijazz’35 kulmineerub täna Vabal Laval suurejoonelise kontserdiõhtuga.

Eesti vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival Tudengijazz viis tänavu muusika 8.-9. märtsil Tartusse ja Viljandisse ning lõpetab täna Vabal Laval. Kahel laval astub üles koguni kümme noorest energiast pakatavat bändi.

35-aastaseks saanud Tudengijazz on jõudnud oma viimasesse päeva. Täna toimub Vabal Laval tõeline jazzimaraton, kus õhtu jooksul saab kuulda ja näha ligi 40 noort muusikut.

Saaremalt pärit festivali kõige noorem kollektiiv To’Ko pakub kuulajatele värsket jazz/indie, postrock ning experimental sugemetega omaloomingut. Vokaalist ja elektroakustilisest viiulist koosnev duo Kärtseptsioon eksperimenteerib elektroonikaga ning mängib helimaastikega. Lauri Kadalipp Social Jazz esitab kaasaegset jazzmuusikat. Põhjamaist kargust lisab õhtusse jazzisõpradele juba tuttav Peep Kallas Trio. Ansamblilt Borka and The Metrics kuuleme aga traditsioonilisemat jazzi.

Esmakordselt tulevad esitlusele Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Göteborgi muusika- ja teatriakadeemia tudengite omavahelised projektid, mis on valminud kahepäevase loomingulise prooviperioodi tulemusena. Raimond Mägi Trio pakub värsket muusikat, milles võib leida mõjutusi klassikalisest muusikast, progerokist ja põhjamaisest jazzist. Kollektiivi Nord Lights fusionimõjutustega kontsertkava on temperamentne, rütmikas ja tundeline. Sulamit popist, elektroonikast, jazzist ning proge- ja postrockist pakub Karl Petti Band.

Kontserdiprogramm algab kell 18.00 Vabal Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.