Tudengijazz kulmineerub Tallinnas suurejoonelise kontserdiõhtuga ({{commentsTotal}})

Tudengijazz
Tudengijazz Autor/allikas: Pressimaterjalid

Juubelihõnguline Tudengijazz’35 kulmineerub täna Vabal Laval suurejoonelise kontserdiõhtuga.

Eesti vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival Tudengijazz viis tänavu muusika 8.-9. märtsil Tartusse ja Viljandisse ning lõpetab täna Vabal Laval. Kahel laval astub üles koguni kümme noorest energiast pakatavat bändi.

35-aastaseks saanud Tudengijazz on jõudnud oma viimasesse päeva. Täna toimub Vabal Laval tõeline jazzimaraton, kus õhtu jooksul saab kuulda ja näha ligi 40 noort muusikut.

Saaremalt pärit festivali kõige noorem kollektiiv To’Ko pakub kuulajatele värsket jazz/indie, postrock ning experimental sugemetega omaloomingut. Vokaalist ja elektroakustilisest viiulist koosnev duo Kärtseptsioon eksperimenteerib elektroonikaga ning mängib helimaastikega. Lauri Kadalipp Social Jazz esitab kaasaegset jazzmuusikat. Põhjamaist kargust lisab õhtusse jazzisõpradele juba tuttav Peep Kallas Trio. Ansamblilt Borka and The Metrics kuuleme aga traditsioonilisemat jazzi.

Esmakordselt tulevad esitlusele Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Göteborgi muusika- ja teatriakadeemia tudengite omavahelised projektid, mis on valminud kahepäevase loomingulise prooviperioodi tulemusena. Raimond Mägi Trio pakub värsket muusikat, milles võib leida mõjutusi klassikalisest muusikast, progerokist ja põhjamaisest jazzist. Kollektiivi Nord Lights fusionimõjutustega kontsertkava on temperamentne, rütmikas ja tundeline. Sulamit popist, elektroonikast, jazzist ning proge- ja postrockist pakub Karl Petti Band.

Kontserdiprogramm algab kell 18.00 Vabal Laval.

Toimetaja: Rutt Ernits-SupsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.