Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi ({{commentsTotal}})

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.

"Ringvaade" võttis pulkadeks lahti, mis ühe Eesti Laulu etteaste ülesvõtmise ja televaatajani toomise nii keeruliseks teeb.

Musting rääkis, et nad saavad artistidega alati enne esinemist kokku ja arutavad üksikasjalikult kõik etteaste elemendid läbi. Näitena kirjeldas Musting pikemalt Måns Zelmerlöwi esinemist Eesti Laulu finaalis.

"Nagu näha, tegemist on tõelise artistiga. Tal ei olnud mingit probleemi mängida täiel rinnal kaasa," kommenteeris Musting Zelmerlöwi esitus järgi vaadates.

Måns Zelmerlöwi numbri tegi eriti keeruliseks see, et kui teiste esinejatega sai Eesti Laulu meeskond teha 10-15 proovi, siis Måns jõudis Eestisse paar päeva enne finaalkontserti ja tema numbri ettevalmistamiseks oli vaid kolm proovi. Kohe pärast esimest neist oli selge, et midagi on väga valesti.

"Nii närvesöövat otseülekannet ma isegi ei mäleta, vähemalt enda seisukohast. Proovides me ei saanud pihta, et mis on valesti. Ta oli meile muusika ette saatnud. Me võtsime assistentide Krista Maajärve ja Mihkel Robamiga loo ette, taktid kirjutati välja. Ma küsisin Månsi käest, et ega sina ju ei eksinud. Ta ütles, et ei, ta tegi täpselt muusikasse. Ma vaatasin, et me ei saa ka eksida, me teeme ju täpselt sekundi järgi. Me oleme nagu robotid selle koha pealt. Aga siis me avastasime, et me kirjutasime loo välja muusika järgi, mis alguses oli saadetud, aga hiljem nad olid võtnud vahelt välja kaks takti, ehk see pani meie kogu järjestikuse rea nihkesse. Õnneks Mihkel Robam seda märkas ja samal ajal kui meil peaproov käis, püüdsin kõrval kaameraplaane ümber teha, et aru saada, kus me oleme," jutustas Musting.

Ta lisas, et veel 15 minutit enne eetrit istusid nad operaatoritega bussis ja panid meeleheitlikult kaadreid kirja.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

"Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.