"Pealtnägija": legendaarsed Kaubamaja müüjad rääkisid nõukogude defitsiidist ({{commentsTotal}})

"Pealtnägija" rääkis kolme legendaarse Kaubamaja müüjaga, kes alustasid oma tööd juba 1970. aastatel. Naistepäeva puhul tuli nendega juttu sellest, kuidas liikus kaup nõukogude defitsiidi olukorras.

Helve Eelmäe on tartlanna ning on Kaubamajas töötanud juba 45 aastat, tema spetsialiteediks on meesterõivad. Tema on ka ainus kolmest, kes siiani töötab Kaubamajas.

Tiina Noode töötas Kaubamajas 23 aastat, tema osakondadeks olid metallpudu, parfümeeria, nahkpudu.

Marika Verev alustas Kaubamajas 1975. aastal lillemüüjana, ta on osav florist, kes tuli 1980. aastatel Linnahallis peetud lilleseadevõistlustel auhinnalisele kohale.

Müüjate sõnul ei olnud toona defitsiit mitte ainult importkaup, nagu näiteks Hiina ketsid, vaid ka Eestis toodetu, seal hulgas Punase Koidu sukkpüksid, peegliga rahakotiga, Marati pesu. Näiteks Prantsuse lõhnad läksid esmajärjekorras parteitegelastele, sohvoosidirektoritele ja linnaisadele. Lihtsam rahvas sai heal juhul näiteks Poola lõhnu Mozet Bõt ja Bõt Mozet. Kaupade nappusest tingitud tülide ja suhtlemisvigade analüüsimiseks oli Kaubamajas tööl isegi psühholoog.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Pealtnägija"Inimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.