"Pealtnägija": legendaarsed Kaubamaja müüjad rääkisid nõukogude defitsiidist ({{commentsTotal}})

"Pealtnägija" rääkis kolme legendaarse Kaubamaja müüjaga, kes alustasid oma tööd juba 1970. aastatel. Naistepäeva puhul tuli nendega juttu sellest, kuidas liikus kaup nõukogude defitsiidi olukorras.

Helve Eelmäe on tartlanna ning on Kaubamajas töötanud juba 45 aastat, tema spetsialiteediks on meesterõivad. Tema on ka ainus kolmest, kes siiani töötab Kaubamajas.

Tiina Noode töötas Kaubamajas 23 aastat, tema osakondadeks olid metallpudu, parfümeeria, nahkpudu.

Marika Verev alustas Kaubamajas 1975. aastal lillemüüjana, ta on osav florist, kes tuli 1980. aastatel Linnahallis peetud lilleseadevõistlustel auhinnalisele kohale.

Müüjate sõnul ei olnud toona defitsiit mitte ainult importkaup, nagu näiteks Hiina ketsid, vaid ka Eestis toodetu, seal hulgas Punase Koidu sukkpüksid, peegliga rahakotiga, Marati pesu. Näiteks Prantsuse lõhnad läksid esmajärjekorras parteitegelastele, sohvoosidirektoritele ja linnaisadele. Lihtsam rahvas sai heal juhul näiteks Poola lõhnu Mozet Bõt ja Bõt Mozet. Kaupade nappusest tingitud tülide ja suhtlemisvigade analüüsimiseks oli Kaubamajas tööl isegi psühholoog.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Pealtnägija"Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.