Laur Joamets: mul seisab ees elu kõige töökam aasta ({{commentsTotal}})

Laur Joamets
Laur Joamets Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Eile jõudis meediasse uudis, et Laur Joamets lahkus Grammyga pärjatud Sturgill Simpsoni ansamblist. Joamets kommenteeris, et teda ootavad ees muudatused ning elu töökaim aasta.

"Mul puudub selles osas perspektiiv, kuidas teised inimsed seda olukorda näevad. Ainus, mis ma saan öelda, on see, et ma olen väga-väga õnnelik nende hetkede eest. Viimased kolm ja pool aastat on olnud väga töökad ja ma olen väga uhke selle üle, mis me koos saavutasime. Me leppisime kokku, et nemad lähevad oma teed ja mina lähen oma teed," põhjendas Joamets lahkumist Raadio 2 saates "Draiv".

Kitarrist lisas, et ei läinud Sturgill Simpsoni koosseisuga tülli ning õppis bändis oldud aja jooksul nii mõndagi. "Ta on mulle näidanud niivõrd palju erinevaid muusikastiile, lähenemisviise, kuidas teha asju niimoodi, nagu ma varem ei teadnud, et neid teha oleks olnud võimalik. Järgmine plaat, mis ta välja laseb, ma kuulan selle väga nutikalt üle ja õpin sealt edasi," lubas Joamets.

Kuigi Nashville'is elav Joamets ei jätka mõnes konkreetses ansamblis, kinnitas ta, et tööd jagub. "Mul seisab ees ilmselt minu elu kõige töökam aasta ja nüüdsest alates olen kõikide kitarrist. Elame näeme," lausus ta.

Juba praegu töötab Joamets ühe uue plaadi kallal. "Ma juba oskan öelda, et see plaat saab olema väga edukas, elame näeme, kui edukalt ta müüb, aga ma ei tee muusikat müümise eesmärgil. Ma teen muusikat eelkõige omal eelistusel ning hetkel ma teen nii sessioonitööd kui ka tuuritamise tööd," selgitas Joamets.

Eestisse tuleb muusik taas mai lõpus ja annab peagi kontserte koos ansambliga Dramamama. "Ma arvan, et muretsemiseks põhjust ei ole. Muretsemine ei vii mitte kuhugi," ütles Joamets oma fännidele.

Joametsa lahkumisest teatas Sturgill Simpson oma Facebooki lehel. "Me oleme püüdnud seda salajas hoida, et vältida kuulujutte, kuid eilne kontsert Okeechobee linnas märgib meie jaoks uue peatüki algust. Me oleme väga kurvad, et pärast nelja aastat läheb Laur Joamets sinna, kus rohi on rohelisem ning ruumi ennast rohkem väljendada. On olnud au vaadata teda kasvamaks üheks ägedamaks kitarristiks planeedil ja kõik bändiliikmed soovivad talle parimat tema püüdlustel," teatas bänd.

Tänavu 12. veebruaril pälvis Sturgill Simpsoni ansambel, mille koosseisus oli toona ka Joamets, Grammy albumiga "A Sailor's Guide to Earth".

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.