Muusik Lepatriinu Wembley staadionist ei unista: olen juba praegu edukas ({{commentsTotal}})

Lepatriinu
Lepatriinu Autor/allikas: Raadio 2

Triinu Paomets ehk Lepatriinu on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba mõnda aega ning kogus kuulsust eelmisel aastal Noortebändi konkursil. Noor muusik rääkis, miks teda laval üksinda esinemas näeb ja millised on tema tulevikuplaanid.

"On kuidagi saatus antud hetkel olnud niimoodi, et ma olen väga pikalt üksi tegutsenud, teinud ja kirjutanud oma laule. Viimaste aastate jooksul olen hakanud leidma inimesi, kellega koos teha mussi, kellega koos minna lavale ka, aga kui tuli Noortebänd, oli kriteerium vanus ja ma olin sunnitud minema üksinda, sest kõik, kellega ma koos muusikat teen, on liiga vanad olnud," rääkis Lepatriinu Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Üksinda musitseerimise juures on Lepatriinu sõnul ka plusse, sest bändiproove saab ta teha igal hetkel, mil talle sobib. Tegelikult tahaks ta oma lavaemotsioone siiski kellegagi jagada. "Et sa saad kellagagi koos nautida seda, minna näiteks esinema, olla laval, tulla sealt ära ja kõike kellegagi koos jagada. Hetkel olen viimasel ajal olnud üksi, eks ma olen harjunud sellega," rääkis Lepatriinu, kes rõhutas, et tahab oma muusika latti väga hea peal hoida.

Muusik lisas, et tal ei ole konkreetset sihti, kuhu ta lauljana jõuda tahab, kuid unistused viivad edasi. "Ma arvan, et kõigil peavad olema mingisugused unistused ja siht silme ees, kuhu pürgida ja jõuda. Teotahe peab olema vägagi suur, see, miks see teotahe on, on kõikide enda valida. Mis mind survestab tagant väga palju, on see, et ma naudin seda, et ma saan teha, mida ma tahan teha. Ma tahan seda teha veel suuremalt, ägedamalt ja kõvemini ja liikuda selles suunas," rääkis Lepatriinu ja lisas, et ei unista Wembley staadionist kui edu märgist, sest on ka praegu edukas.

Muusikat peab Lepatriinu oma põhiprioriteediks, mis on üle aasta-kahe-kolme olnud põhifookuse peal. "Ma olen lihtsalt rohkem hakanud sellega ise rohkem süvitsi tegelema ja ennast ka täitsa paelub. See ei ole olnud teadlik otsus, et ma nüüd tahan hullult teha muusikat, see kuidagi jõudis minuni loomulikult," tõdes Lepatriinu.

Lepatriinu pole muusikat koolis õppinud, vaid omakäeliselt. "Mis laulmisesse puutus, siis ma käisin kunagi ETV lastekooris ja sain seal kooriõpetust, aga konkreetset lauluõpetajat mul ei olnud ja ainult üks kitarriõpetaja on olnud, kes õpetas soolokitarri. Kui ta ütles, et mängi heliredeleid, ütlesin ma "noup" ja läksin ära," rääkis Lepatriinu, kellel oli selleks hetkeks heliredelite mängimisest küllalt.

Paralleelselt nimetab muusik ennast vabakutseliseks elukunstnikuks, kes tegeleb kõigega, mis on vähegi loov - seda modellindusest ukulele kohvri ehitamiseni.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.