Kahe kuldse plaadi omanik Patune Pool: kui laval läheb sassi, siis ütlemegi, et läks sassi ({{commentsTotal}})

Kuldse plaadi galal üllatas eduga koosseis Patune Pool, kellele ulatati uue tulija ja aasta ansambli tiitlid. Duo, mille moodustavad Sünne Valtri ja Edvin Petrov, tunnistasid, et olid tunnustuse üle väga rõõmsad.

"Üllatus oli loomulikult suur. Kui meile kutse tuli, helistasin ma kohe Sünnele, et kas ta on sellest juba kuulnud. Tegelikult üldse ei oodanud, et meid sinna kutsutakse või midagi sellist tunnustusena antakse," tõdes Petrov. Valtri lisas, et sõna "auhinnagala" kõlas juba väga uhkelt. "Rõõm on väga-väga suur, me oleme väga uhked selle üle, et meie töö on saanud mingisugusegi tunnustuse ja seda just Tallinna piirkonnas," rääkis naine Raadio 2 saates "Agenda".

Ansambel Patune Pool tuli kokku 2013. aasta sügisel ja avaldas möödunud aastal oma esimese albumi. Edvin ja Sünne kohtusid ühes pulmas, kus mees muusikat mängis. Pärast seda saadi uuesti kokku ja hakati muusikat looma. Duo saavutas kõigest mõne aastaga sellise edu, millest unistavad paljud artistid.

Bändi laulu "Sul vastan jaa" on Youtube'i vahendusel vaadatud lausa poolteist miljonit korda ning debüütplaati on müüdud kolme kuuga 2500 eksemplari. Edvin tunnistas, et kuigi nende muusikat raadiotes ei kuule, siis konkureerivatel kanalitel mängitakse neid sama palju kui tuntud Eesti muusikuid. Bändi populaarsus ei väljendu aga palganumbrites. "Rikkaks ei saa, aga ära toidab," tunnistas Valtri. 

Seda, kuidas sündis Patuse Poole nimi, oskavad muusikud seletada ühe jutuga. "Edvin hakkas tegema logo ja kuna see kujunes selliseks, et seal on ingel ja saatan koos, siis küsisime tuttavatelt head bändinime. Pakuti igasuguseid - Lilleke ja Kelluke," naersid bändiliikmed ja lisasid, et Patune Pool tuligi ühelt sõbralt.

Oma edu seletavad muusikud sellega, et püüavad fännidele väga lähedal olla. "Mina peaksin meie trumbiks seda, et me suhtleme selle inimesega, kes on meid tulnud kuulama, väga-väga vahetult. Me kunagi ei ütle ei, kui on vaja pilti teha, autogrammi anda või kallistada," rääkis Valtri.

Patuse Poole kuulajaskond jääb enamasti Lõuna-Eestisse - Petrovi sõnul tuleks Harjumaale piir peale tõmmata ja sealtpoolt edasi on nende turg. "Me käime küll Tallinnas, aga paaris üksikus kohas ainult esinemas. Pealinna inimeste peoharjumused on teistsugused kui lõuna pool ja muusikaline maitse kindlasti on teine. Siin ei lasta ennast niimoodi vabaks, kui seda teeb Lõuna-Eesti rahvas," rääkisid bändiliikmed.

Kuna Sünne ja Edvin elavad erinevates linnades, siis proove bänd ei tee, vaid kokku saadakse kontserdil. "Me oleme hästi lihtsad inimesed, kui lähebki lava peal sassi, siis me ütlemegi, et läks sassi ja teeme edasi," tõdes Valtri.

Oma lauluga kandideeriti ka Eesti Laulul konkursile, kuid poolfinaali paraku ei pääsetud. "Alguses oli nukker. Me ju andsime sada protsenti, öötunde läks selle laulu alla väga-väga palju. Edvin panustas stuudioaega nädal aega jutti, et seda järeltöötlust lool teha. Kui me saime teada, et me kukkusime väga napilt välja sealt, oli väga nukker küll," rääkisid bändiliikmed.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.