Ott Lepland avaldas oma rasvaprotsendi ({{commentsTotal}})

Kaader videost Autor: ERR

Muusik Ott Lepland võttis vastu "Ringvaate" väljakutse ning mõõtis otse-eetris oma kehamassikoostist.

"Minul on tegelikult see masin tuttav, kui ma aktiivsema trenniga alustasin, siis igas korralikumas jõusaalis on selline masin olemas ja treener alati enne aktiivse trenniperioodi alustamist mõõdab," rääkis Lepland pärast kehamassimõõtmist. Lepland kiitis, et masin annab hea teadmise sellest, mis olukorras inimese keha on.

Leplandi kehas on rasva 7,3 protsenti, mis on Benu apteegi konsultandi Kätlin Kuusi sõnul liiga madal. Kaalu on Leplandil umbes 77 kilogrammi. "Kui rasvaprotsent on liiga madal, soovitame me võtta juurde kalamaksaõli või rasvaprotsenti tõsta," ütles Kuus. Lepland tunnistas, et teeb nädalas trenni umbes neli korda ning see on muutnud teda palju vastupidavamaks ka laval. "Enesetunne on oluliselt parem kui oli aasta tagasi," tõdes Lepland.

Oma kehamassikoostist lasi mõõta ka "keskmine eestlane" ehk "Ringvaate" vastutav toimetaja Kajar Kase, kelle tulemus oli 24,9 protsenti. "Mina olen sellel aastal teinud trenni kaks korda," tunnistas Kase. Kuusi sõnul on selline number natukene liiga suur. "Lihasmassi on iseenesest piisavalt, aga organite ümber rasvaprotsent on piiri peal, soovitan natukene rohkem sisemisi lihaseid treenida, et seda numbrit alla viia," soovitas Kuus.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.