Sven Lõhmus: käisin "Veronat" produtseerides läbi progressive house´ist kuni ballaadini välja ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu võiduloo "Verona" autor Sven Lõhmus rääkis "Ringvaates", et katsetas kõnealust lugu produtseerides väga erinevaid helipilte. Tema sõnul töötab praegune variant kõige paremini.

Sven Lõhmus läheb oma looga Eurovisioonile juba neljandat korda. "Iga kord on unikaalne, iga elamus on kordumatu," ütles Lõhmus.

Ta lisas, et kõige rohkem on tal heameel Laura üle, kes on mitu korda napilt Eurovisiooni ukse taha jäänud.

"Laural ei ole üldse kõige lihtsam elu viimasel ajal olnud. Mul on siiralt heameel selle üle, et ta selle võimaluse praegu sai, et nad saavad Koiduga laulda lugu, mis neile mõlemale väga meeldib."

Lõhmus sõnas, et arvas viimase hetkeni, et Eesti Laulu võidab Kerli. "Verona" tema sõnul Eurovisiooni eel kardinaalset muutust ei läbi.

"See atmosfäär jääb samaks. Me tegeleme pigem detailidega. Lavaline esitus koosneb muusikast, laulust, produktsioonist, esitajatest, sellest, mis neil seljas on ja kuidas nad teineteist kõnetavad ja sellest, milliseks kujuneb lava ja taust. Kogu sõu, see moodustab ühe terviku. Iga osa juures on mingisugused detailid, mida saab lihvida ja ümber teha, aga mitte nii, et see endas väga suurt muutust kätkeks. Ma loodan, et see nii jääb."

Lõhmus ütles veel, et tegi "Veronat" kolm kuud ja on katsetanud seda mitmes eri võtmes.

"Ma olen käinud selle loo produktsiooni juures läbi karmist progressive house´ist kuni ballaadini välja, vahetanud klotse omavahel. Ma olen kõik selle läbi sõelunud. Minu jaoks on pilt selge," ütles ta, lisades, et "Verona" toimib just praeguses vormis kõige paremini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.