Sven Lõhmus: käisin "Veronat" produtseerides läbi progressive house´ist kuni ballaadini välja ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu võiduloo "Verona" autor Sven Lõhmus rääkis "Ringvaates", et katsetas kõnealust lugu produtseerides väga erinevaid helipilte. Tema sõnul töötab praegune variant kõige paremini.

Sven Lõhmus läheb oma looga Eurovisioonile juba neljandat korda. "Iga kord on unikaalne, iga elamus on kordumatu," ütles Lõhmus.

Ta lisas, et kõige rohkem on tal heameel Laura üle, kes on mitu korda napilt Eurovisiooni ukse taha jäänud.

"Laural ei ole üldse kõige lihtsam elu viimasel ajal olnud. Mul on siiralt heameel selle üle, et ta selle võimaluse praegu sai, et nad saavad Koiduga laulda lugu, mis neile mõlemale väga meeldib."

Lõhmus sõnas, et arvas viimase hetkeni, et Eesti Laulu võidab Kerli. "Verona" tema sõnul Eurovisiooni eel kardinaalset muutust ei läbi.

"See atmosfäär jääb samaks. Me tegeleme pigem detailidega. Lavaline esitus koosneb muusikast, laulust, produktsioonist, esitajatest, sellest, mis neil seljas on ja kuidas nad teineteist kõnetavad ja sellest, milliseks kujuneb lava ja taust. Kogu sõu, see moodustab ühe terviku. Iga osa juures on mingisugused detailid, mida saab lihvida ja ümber teha, aga mitte nii, et see endas väga suurt muutust kätkeks. Ma loodan, et see nii jääb."

Lõhmus ütles veel, et tegi "Veronat" kolm kuud ja on katsetanud seda mitmes eri võtmes.

"Ma olen käinud selle loo produktsiooni juures läbi karmist progressive house´ist kuni ballaadini välja, vahetanud klotse omavahel. Ma olen kõik selle läbi sõelunud. Minu jaoks on pilt selge," ütles ta, lisades, et "Verona" toimib just praeguses vormis kõige paremini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.