Välismaalaste arvamus läheb Eesti euroloo osas lahku ({{commentsTotal}})

Eile õhtul selgus Eesti Laul 2017 võitja, kelleks osutusid Koit Toome ja Laura palaga "Verona". Võidulaul kütab kirgi ka piiri taga, kus ühed peavad lugu väga tugevaks ning teised imalaks ning vanamoodsaks.

Välismaalased on oma arvamusi jaganud euroblogi Wiwibloggs veergudel:

AngieP: "Juhhhhuuuuuuuu! See laul oli suurepärane. See oli minu lemmiklaul, ma armastan seda. Ma poleks pahaks pannud, kui Kerli oleks võitnud ja finaalis oli palju kvaliteetseid palasid. Loodan, et Koidul ja Laural läheb Eurovisioonil hästi!"

Tusán: "See aasta oli tõeliselt kohutav. Nagu oleks taas 1990ndates."

Alex: "Kahjuks ei usu ma selle loo edusse, kui ta peaks Eurovisiooni finaali jõudma. Vokaal ei ole kuigi põnev ning lugu ise ei jää meelde."

blondboybc: "Ma olen väga rõõmus. Nende esitus oli palju parem vokaalselt (hoolimata külmetusest) ja lavaline olek oli kümnesse. Minu lemmiku Kerli hääl oli värisev ja kaheldav. Aitäh, Eesti, et saatsite edasi Laura ja Koidu."

Beardphrodite: "Aegunud, imal, ebaoriginaalne, igav, vähese emotsiooniga, odav ning kergesti ununev. Sel aastal saab olema läbi aegade halvim Eurovisioon."

D: "See laul on nii halb, et see on juba naljakas. See on ainus positiivne asi, mida ma selles näen."

Haraala Birgitsdottor: "Tõeline katastroof Eesti jaoks. Loobuda unikaalsest ja imelisest Kerlist sellise imala ballaadi nimel. Aitäh, et aitate Islandi võidule."

Grete Paia: "Parim laul ja parimad lauljad võitsid. Oligi Laura kord."

Denis: "Paistab, et eestlased said lõpuks õppetunni, mis saab, kui loota ainult telehääletusele. Võrreldes lauludega, mida Eesti on varem Eurovisioonile saatnud, on see sammuke tagasi. See pole halb laul, aga on raske näha, mis paelub inimesi laulus, millesuguseid saab kuulata retroklubides, kus mängitakse muusikat möödunud kümnenditest."

SMK: "Mulle meeldib see lugu, see on puhas pop. See laul on hästi vormistatud, head hääled ja tugev sõnum."

Rexon: "Vabandust, aga see oli kohutav valik!!!" 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Tele/raadio
meediatundmeediatund
"Meediatund" räägib ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest

Vikerraadio saates "Meediatund" räägitakse ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest sisuturunduse ja infokülluse ajal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.