Vikerraadio muusikajuht: kardan, et "Verona" ei ole väga uus ja huvitav ({{commentsTotal}})

Vikerraadio muusikajuht Taavi Otsus tõdes, et ei oska "Verona" saatust Eurovisioonil ette näha, kuid loos jääb puudu omanäolisusest.

"Ootame ära, milline saab olema lõppvõistluse lugude väljanägemine ja kõla. Sõltub, kuhu ta satub, kas ta paistab välja, kas see on omanäoline, sest ma olen pannud tähele, et võistlusel kipub kõrge koha saavutama see, mis on teistmoodi, uus ja huvitav. Ma võib-olla natuke kardan, et see ehk lugu väga uus ja huvitav ei ole, aga mine tea," rääkis Otsus "Vikerhommikus".

Samas on Otsuse sõnul "Veronas" olemas elemendid, mis teevad sellest korraliku poplaulu. "Eks ta sõidab vanadel radadel natukene uuema soundiga, mis ei ole alati halb. See on muusikalises mõttes hea tee, mida minna. Ühelt poolt sa tood kuulajateni hea nostalgialaksu, aga paned sinna midagi uut juurde ja siis ta kõnetab justkui mõlemat poolt. Ma arvan, et see ei ole halb lähenemine ühe poplaulu kirjutamise mõttes," kiitis Otsus.

Ta rõhutas, et hea meel on saata Eurovisioonile lauljad, kes on ennast kehtestanud ning ei lase närvil võitu saada. "Loodetavasti juba vanad kalad tunnevad ennast paremini selles võõras vees ja esinevad ka hästi. On ju selge, et laul tuleb otse, ja see tuleb ilusasti ära laulda, see pole kindlasti lihtne laul, mida ära laulda," tõdes Otsus.

Otsus tunnistas, et ei osanud "Verona" võitu Eesti Laulul ette näha ning finalistide tase oli saalist kuulates päris kõrge. "Eriti teistmoodi on see, et kui sa oled kohapeal, siis kõik kõlab hoopis teisiti kui televiisorist. Televiisorist on palju parem ülevaade kui istuda seal saalis, aga heliliselt annab saal palju rohkem andeks," selgitas Otsus.

Ta lisas, et muljed on eilsest Eesti Laulu otse-saatest suured. "See oli minu jaoks esimene kord näha seda lauluvõistlust hästi lähedalt. Välja arvatud kunagi ammu, kui ma ise osalesin sellele eelmisel võistlusel. Väga-väga suurelt on ette võetud ja seda on eriti kohapealt väga vahva jälgida," ütles Otsus.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.