Vikerraadio muusikajuht: kardan, et "Verona" ei ole väga uus ja huvitav ({{commentsTotal}})

Vikerraadio muusikajuht Taavi Otsus tõdes, et ei oska "Verona" saatust Eurovisioonil ette näha, kuid loos jääb puudu omanäolisusest.

"Ootame ära, milline saab olema lõppvõistluse lugude väljanägemine ja kõla. Sõltub, kuhu ta satub, kas ta paistab välja, kas see on omanäoline, sest ma olen pannud tähele, et võistlusel kipub kõrge koha saavutama see, mis on teistmoodi, uus ja huvitav. Ma võib-olla natuke kardan, et see ehk lugu väga uus ja huvitav ei ole, aga mine tea," rääkis Otsus "Vikerhommikus".

Samas on Otsuse sõnul "Veronas" olemas elemendid, mis teevad sellest korraliku poplaulu. "Eks ta sõidab vanadel radadel natukene uuema soundiga, mis ei ole alati halb. See on muusikalises mõttes hea tee, mida minna. Ühelt poolt sa tood kuulajateni hea nostalgialaksu, aga paned sinna midagi uut juurde ja siis ta kõnetab justkui mõlemat poolt. Ma arvan, et see ei ole halb lähenemine ühe poplaulu kirjutamise mõttes," kiitis Otsus.

Ta rõhutas, et hea meel on saata Eurovisioonile lauljad, kes on ennast kehtestanud ning ei lase närvil võitu saada. "Loodetavasti juba vanad kalad tunnevad ennast paremini selles võõras vees ja esinevad ka hästi. On ju selge, et laul tuleb otse, ja see tuleb ilusasti ära laulda, see pole kindlasti lihtne laul, mida ära laulda," tõdes Otsus.

Otsus tunnistas, et ei osanud "Verona" võitu Eesti Laulul ette näha ning finalistide tase oli saalist kuulates päris kõrge. "Eriti teistmoodi on see, et kui sa oled kohapeal, siis kõik kõlab hoopis teisiti kui televiisorist. Televiisorist on palju parem ülevaade kui istuda seal saalis, aga heliliselt annab saal palju rohkem andeks," selgitas Otsus.

Ta lisas, et muljed on eilsest Eesti Laulu otse-saatest suured. "See oli minu jaoks esimene kord näha seda lauluvõistlust hästi lähedalt. Välja arvatud kunagi ammu, kui ma ise osalesin sellele eelmisel võistlusel. Väga-väga suurelt on ette võetud ja seda on eriti kohapealt väga vahva jälgida," ütles Otsus.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.