Vikerraadio muusikajuht: kardan, et "Verona" ei ole väga uus ja huvitav ({{commentsTotal}})

Vikerraadio muusikajuht Taavi Otsus tõdes, et ei oska "Verona" saatust Eurovisioonil ette näha, kuid loos jääb puudu omanäolisusest.

"Ootame ära, milline saab olema lõppvõistluse lugude väljanägemine ja kõla. Sõltub, kuhu ta satub, kas ta paistab välja, kas see on omanäoline, sest ma olen pannud tähele, et võistlusel kipub kõrge koha saavutama see, mis on teistmoodi, uus ja huvitav. Ma võib-olla natuke kardan, et see ehk lugu väga uus ja huvitav ei ole, aga mine tea," rääkis Otsus "Vikerhommikus".

Samas on Otsuse sõnul "Veronas" olemas elemendid, mis teevad sellest korraliku poplaulu. "Eks ta sõidab vanadel radadel natukene uuema soundiga, mis ei ole alati halb. See on muusikalises mõttes hea tee, mida minna. Ühelt poolt sa tood kuulajateni hea nostalgialaksu, aga paned sinna midagi uut juurde ja siis ta kõnetab justkui mõlemat poolt. Ma arvan, et see ei ole halb lähenemine ühe poplaulu kirjutamise mõttes," kiitis Otsus.

Ta rõhutas, et hea meel on saata Eurovisioonile lauljad, kes on ennast kehtestanud ning ei lase närvil võitu saada. "Loodetavasti juba vanad kalad tunnevad ennast paremini selles võõras vees ja esinevad ka hästi. On ju selge, et laul tuleb otse, ja see tuleb ilusasti ära laulda, see pole kindlasti lihtne laul, mida ära laulda," tõdes Otsus.

Otsus tunnistas, et ei osanud "Verona" võitu Eesti Laulul ette näha ning finalistide tase oli saalist kuulates päris kõrge. "Eriti teistmoodi on see, et kui sa oled kohapeal, siis kõik kõlab hoopis teisiti kui televiisorist. Televiisorist on palju parem ülevaade kui istuda seal saalis, aga heliliselt annab saal palju rohkem andeks," selgitas Otsus.

Ta lisas, et muljed on eilsest Eesti Laulu otse-saatest suured. "See oli minu jaoks esimene kord näha seda lauluvõistlust hästi lähedalt. Välja arvatud kunagi ammu, kui ma ise osalesin sellele eelmisel võistlusel. Väga-väga suurelt on ette võetud ja seda on eriti kohapealt väga vahva jälgida," ütles Otsus.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.