Sven Lõhmus: Eesti Laul on nagu spordivõistlus ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu finaali eel
Eesti Laulu finaali eel Autor: Hanna Samoson/ERR

Laupäeva õhtul võistlustules olev "Verona" on muusikalooja Sven Lõhmuse 18. lugu Eesti laulu ja eurolaulu ajaloos.

"Lähtun ikka sellest, et konkursil osalemine annab võimaluse teha artistile promo, meil on plaadifirma Moonwalk ja muu hulgas tegeleme me oma artistide promomisega," rääkis Lõhmus Päevaleht LP-le antud intervjuus.

"Konkursile minek on ikka üsna kaalutletud otsus – hoida artisti pildis –, mitte lihtsalt sportlikust hasardist uisapäisa võistlema tormamine. Kuigi mis seal salata, kui juba konkursil osaled, siis on hasart täiesti olemas, alati! Mingis mõttes ongi Eesti Laul nagu spordivõistlus: kunagi ei tea, mis juhtuda võib ja mis sind ees ootab."

Eesti Laulu finaal toimub 4. märtsi õhtul Saku Suurhallis. Ülekannet saab algusega kell 19.30 jälgida ETV-s ning kell 17.00 alustab pea seitse tundi kestev ERR Menu ja Raadio 2 eriülekanne, kus näeb kõike seda, mis telepilti ei mahu.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Galakontserdil kuulutatakse välja aasta parimad loodusfotod

Täna antakse Estonia kontserdisaalis Looduse Aasta Foto 2017 tiitlid.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.