Sven Lõhmus: Eesti Laul on nagu spordivõistlus ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu finaali eel
Eesti Laulu finaali eel Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Laupäeva õhtul võistlustules olev "Verona" on muusikalooja Sven Lõhmuse 18. lugu Eesti laulu ja eurolaulu ajaloos.

"Lähtun ikka sellest, et konkursil osalemine annab võimaluse teha artistile promo, meil on plaadifirma Moonwalk ja muu hulgas tegeleme me oma artistide promomisega," rääkis Lõhmus Päevaleht LP-le antud intervjuus.

"Konkursile minek on ikka üsna kaalutletud otsus – hoida artisti pildis –, mitte lihtsalt sportlikust hasardist uisapäisa võistlema tormamine. Kuigi mis seal salata, kui juba konkursil osaled, siis on hasart täiesti olemas, alati! Mingis mõttes ongi Eesti Laul nagu spordivõistlus: kunagi ei tea, mis juhtuda võib ja mis sind ees ootab."

Eesti Laulu finaal toimub 4. märtsi õhtul Saku Suurhallis. Ülekannet saab algusega kell 19.30 jälgida ETV-s ning kell 17.00 alustab pea seitse tundi kestev ERR Menu ja Raadio 2 eriülekanne, kus näeb kõike seda, mis telepilti ei mahu.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".