"Ringvaade" proovis ilma juhita bussi ({{commentsTotal}})

2. märtsil jõudsid Eestisse esimesed isesõitvad bussid, mis hakkavad sel suvel ka Tallinna teedel liikuma. "Ringvaate" toimetus käis istus bussi sisse ja rääkis inseneriga, mida see masin endast täpselt kujutab.

Kohale jõudes avastas "Ringvaate" reporter Kajar Kase, et praegusel hetkel on bussis siiski ka juht. "Esmakordselt peame bussi siis käsitsi juhtima, aga edaspidi sõidab see automaatselt," sõnas insener Oscar Nissin ja selgitas, et algul õpib buss selgeks trajektoori ning õppeperioodil on maksimumkiiruseks seitse kilomeetrit tunnis. "Hiljem suudab buss kiirendada lausa 40 kilomeetrini tunnis."

Täielikult sellest bussist siiski inimfaktor ära ei kao. Nissini sõnul on bussi ette nähtud operaator, kes tutvustab inimestele, millega on tegu, ning aitab neid vajadusel, samuti on ta valmis inimesi korrale kutsuma, kui peaks probleeme tekkima. "Juhtimisega see operaator siiski ei tegele, sellega saab buss ise hakkama," nentis insener ja lisas, et buss oleks tegelikult täiesti õnnetustekindel, aga seni, kuni on mängus inimesed, ei saa seda välistada.

Isesõitev buss on valmistatud Prantsusmaal ning maksab 200 000 eurot. Bussi aku kestab kaheksa tundi, seega sellega oleks teoreetiliselt väga pikki vahemaid, kuid Tallinnas hakkab buss läbi vaid ühe-kahe kilomeetrist lõiku.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.