Galerii: Eestis alustas tööd maailmamuusikaorkester ({{commentsTotal}})

World Music Orchestra esitlus
Vaata galeriid
8 pilti
Foto: World Music Orchestra esitlus Autor: Pressimaterjalid

Eestis alustas tuntud muusiku Villu Veski eestvedamisel tööd ligi 30 riigi muusikuid ühendav World Music Orchestra, mida esitleti täna Tallinnas Solarise keskuses. Orkestri esimene avalik etteaste toimub Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate.

"Hakkame World Music Orchestraga mängima põhiliselt maailmamuusikat, mis sünteesib traditsioone kaasaegese muusikakeelega," ütles orkestri eestvedaja, muusik Villu Veski. Maailmamuusika orkester on rahvusvaheline ja seal osaleb ligi 30 muusikut Eestist Senegalini ja Brasiiliast Panamani. 

Villu Veski rääkis, et proove alustatakse juba sel nädalal ja orkestri esimene avalik etteaste toimub 8. juulil Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate. "Ma usun, et see kontsert on ootamist väärt, sest nii suurt maailmamuusikale pühendatud koosseisu polegi varem Eestis kokku pandud," sõnas Veski.

Esitlusel kuulutati välja ka juulis Pärnus toimuva maailmamuusikafestivali Watergate üks peaesinejaid – Jeemeni-Iisraeli päritoluga Yemen Blues. "Yemen Blues on sulam popist ja etnost, Lääne-Aafrika muusikalistest traditsioonidest ja kaasaegsest helipildist," ütles Watergate peakorraldaja Priit Valkna. "Yemen Bluesil on väga kõva kullaproov ja soovitaja," ütles ta ja lisas, et bändi leidis ühelt Kanada festivalilt Jalmar Vabarna.

Jalmar Vabarna sõnutsi võlub Yemen Blues oma naturaalsusega. "Yemen Blues on minu arust üks vähestest maailmamuusika kollektiividest, kellel ei ole kommertslikku maiku. Nende muusika on väga naturaalne ja see mõjub kohe. Sellist maailmamuusika pärli Eestisse väga tihti ei jõua," ütles Vabarna. Yemen Blues esineb Pärnus 8. juulil.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Galakontserdil kuulutatakse välja aasta parimad loodusfotod

Täna antakse Estonia kontserdisaalis Looduse Aasta Foto 2017 tiitlid.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.