Galerii: Eestis alustas tööd maailmamuusikaorkester ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
8 pilti
Foto: World Music Orchestra esitlus Autor: Pressimaterjalid

Eestis alustas tuntud muusiku Villu Veski eestvedamisel tööd ligi 30 riigi muusikuid ühendav World Music Orchestra, mida esitleti täna Tallinnas Solarise keskuses. Orkestri esimene avalik etteaste toimub Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate.

"Hakkame World Music Orchestraga mängima põhiliselt maailmamuusikat, mis sünteesib traditsioone kaasaegese muusikakeelega," ütles orkestri eestvedaja, muusik Villu Veski. Maailmamuusika orkester on rahvusvaheline ja seal osaleb ligi 30 muusikut Eestist Senegalini ja Brasiiliast Panamani. 

Villu Veski rääkis, et proove alustatakse juba sel nädalal ja orkestri esimene avalik etteaste toimub 8. juulil Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate. "Ma usun, et see kontsert on ootamist väärt, sest nii suurt maailmamuusikale pühendatud koosseisu polegi varem Eestis kokku pandud," sõnas Veski.

Esitlusel kuulutati välja ka juulis Pärnus toimuva maailmamuusikafestivali Watergate üks peaesinejaid – Jeemeni-Iisraeli päritoluga Yemen Blues. "Yemen Blues on sulam popist ja etnost, Lääne-Aafrika muusikalistest traditsioonidest ja kaasaegsest helipildist," ütles Watergate peakorraldaja Priit Valkna. "Yemen Bluesil on väga kõva kullaproov ja soovitaja," ütles ta ja lisas, et bändi leidis ühelt Kanada festivalilt Jalmar Vabarna.

Jalmar Vabarna sõnutsi võlub Yemen Blues oma naturaalsusega. "Yemen Blues on minu arust üks vähestest maailmamuusika kollektiividest, kellel ei ole kommertslikku maiku. Nende muusika on väga naturaalne ja see mõjub kohe. Sellist maailmamuusika pärli Eestisse väga tihti ei jõua," ütles Vabarna. Yemen Blues esineb Pärnus 8. juulil.

Toimetaja: Rutt ErnitsMuusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

Täna tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Galerii: Enn Vetemaa tööd ja tegemised ETV ekraanil

80-aastasena suri kirjanik, tõlkija ja helilooja Enn Vetemaa, kelle legendaarsed tööd ETV ekraanil on puudutanud paljusid eestlasi.

Inimesed
"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

elu
Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

Tele/raadio
R2 "Agenda" alustas uue kuulajamänguga

Raadio 2 saade "Agenda" alustas sel nädalal uue kuulajamänguga Arvamusliider.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.