Galerii: Eestis alustas tööd maailmamuusikaorkester ({{commentsTotal}})

Eestis alustas tuntud muusiku Villu Veski eestvedamisel tööd ligi 30 riigi muusikuid ühendav World Music Orchestra, mida esitleti täna Tallinnas Solarise keskuses. Orkestri esimene avalik etteaste toimub Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate.

"Hakkame World Music Orchestraga mängima põhiliselt maailmamuusikat, mis sünteesib traditsioone kaasaegese muusikakeelega," ütles orkestri eestvedaja, muusik Villu Veski. Maailmamuusika orkester on rahvusvaheline ja seal osaleb ligi 30 muusikut Eestist Senegalini ja Brasiiliast Panamani. 

Villu Veski rääkis, et proove alustatakse juba sel nädalal ja orkestri esimene avalik etteaste toimub 8. juulil Pärnus toimuval maailmamuusikafestivalil Watergate. "Ma usun, et see kontsert on ootamist väärt, sest nii suurt maailmamuusikale pühendatud koosseisu polegi varem Eestis kokku pandud," sõnas Veski.

Esitlusel kuulutati välja ka juulis Pärnus toimuva maailmamuusikafestivali Watergate üks peaesinejaid – Jeemeni-Iisraeli päritoluga Yemen Blues. "Yemen Blues on sulam popist ja etnost, Lääne-Aafrika muusikalistest traditsioonidest ja kaasaegsest helipildist," ütles Watergate peakorraldaja Priit Valkna. "Yemen Bluesil on väga kõva kullaproov ja soovitaja," ütles ta ja lisas, et bändi leidis ühelt Kanada festivalilt Jalmar Vabarna.

Jalmar Vabarna sõnutsi võlub Yemen Blues oma naturaalsusega. "Yemen Blues on minu arust üks vähestest maailmamuusika kollektiividest, kellel ei ole kommertslikku maiku. Nende muusika on väga naturaalne ja see mõjub kohe. Sellist maailmamuusika pärli Eestisse väga tihti ei jõua," ütles Vabarna. Yemen Blues esineb Pärnus 8. juulil.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.