Kerli Eurovisioonile pürgimisest: mul oli hirm, et mind ei võeta kunstnikuna tõsiselt ({{commentsTotal}})

Selle aasta Eesti Laulu tõeline üllataja on Kerli, kes osaleb võistlusel palaga "Spirit Animal". Kerli tunnistas, et Eesti Laulule on teda kutsutud igal aastal, kuid nüüd tundus aeg õige olevat.

"Tegelikult kirjutati mulle Eesti Laulust läbi aastate igal aastal, et palun tule ja see kunagi ei tundunud õige. Kui mul kaks aastat tagasi viskas elu kopa ette ja ma läksin Eestisse metsa elama, ma hästi ühendusin selle maaga ja minust sai tõeline patrioot. Astusin välja sellest suurest muusikatööstuse masinast, hakkasin tegema täpselt sellist kunsti nagu ma tahan, kellegagi läbi enam midagi ei arutanud, vallandasin ära kõik inimesed, kes mind teisele poole tahtsid pushida ja hakkasin üksinda nokitsema," rääkis Kerli oma elumuutusest Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Ta lisas, et koos elumuutusega on ta mõelnud, et tahab endast maailma tükke jätta ning üheks selliseks väljundiks ongi Eesti Laul. "Ma arvan, et mul oli varem hirm, et võib-olla mind ei võeta kunstnikuna nii tõsiselt. Eurovisioon üldiselt ei ole ju selline koht, mida peetakse väga tõsiseltvõetavaks muusikaürituseks. Aga kuna ma nüüd olen teinud tõesti sellist loomingut, mis on minu südamesopist, mis on sügav, kus ma saan täpselt näidata, kuidas mu hing kõlab ja kuidas ta visuaalselt välja näeb. Selline enesetõestamise vajadus on ära kadunud, vahet pole, mida keegi arvab," tõdes Kerli.

Kui Mart Normet sel kevadel jälle kirjutas, mõtles Kerli, et miks mitte osaleda, sest tol samal hetkel oli tal töös võistluslaul "Spirit Animal". "See oli minu jaoks väga oluline, ma spetsiaalselt Eurovisiooni või Eesti Laulu jaoks ei tee mitte midagi. See ei ole see kunstnik, kes ma tahan olla. Mõte oli lihtsalt kasutada seda platvormi, et teha seda, mida ma niikuinii teen," tõdes Kerli, kes selgitas, et "Spirit Animal" ei ole sündinud spetsiaalselt Eesti Laulu konkursiks.

Kui vaadata Kerli viimase aja loomingut, on kõik lood teineteisest täiesti erinevad. "Spirit Animal" on Kerli teiste singlitega võrreldes lõbusam ja kergem ning ei räägi raskuste ületamisest või sisemise jõu leidmisest. "Iga kord, kui ma teen mingi asja, siis mulle meeldibki, et see on täieisti uus maailm ja järgmine asi on täiesti uus maailm. See ongi minu jaoks nagu mingi film, mida ma teen, ja järgmine lugu ning visuaal on uus film. Kuna ma tundsin, et võib-olla mu kunst hakkas kalduma hästi sügavustesse, mõtlesin ma, et järgmine asi, mida ma teen, mida keegi ei oska oodata, on midagi kergemat," lausus Kerli.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Galakontserdil kuulutatakse välja aasta parimad loodusfotod

Täna antakse Estonia kontserdisaalis Looduse Aasta Foto 2017 tiitlid.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.