Liis Lemsalu: tunnen, et mingisugune koorem on minu kanda ({{commentsTotal}})

Liis Lemsalu Autor: Pressimaterjalid

Eesti Laulu finalist Liis Lemsalu tõdes, et olles tähelepanu keskpunktis, püüab ta näidata noortele võimalikult head eeskuju.

"Eks ma ikka üritan olla nii hea inimene kui ma suudan. See võib kõlada klišeena, aga ma tõesti tunnen, et mingisugune koorem on minu kanda ja ma tahaks olla kõige parem näide noortele inimestele või kasvõi minuvanustele inimestele. Jagada mõtteid nii palju, kui mulle võimalust antakse, ja kui mult küsitakse midagi, siis ma alati vastan," rääkis Lemsalu Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Lemsalu lisas, et saab palju kirju ning mõned fännid astuvad talle ka tänaval juurde. "Mul on nii suur austus inimeste ees, kes seda julgevad teha, mulle kirjutada ja öelda ning tunnustada," rääkis Lemsalu.

Lauljatar tahab, et inimestel, sõltumata oma vanusest, oleks usk iseendasse. "Vahet ei ole see vanus, aga et inimesed saaksid aru, kui suur vägi meil kõigil on. Mina oma käitumist ei muuda, see, kes ma olen, ma olen," rõhutas Lemsalu.

Juba laupäeval astub Liis taas publiku ette ja sel korral Eesti Laulu finaalsaates. Võistluslaul "Keep Running" sai alguse kevadel toimunud laulukirjutajate laagris koos Mihkel Mattiseni, Gustaf Svenungssoni ja Magnus Walliniga. "Ma ütlesin neile, et me võiksime teha hoogsa, aga hea emotsiooniga loo ja et oleks väga popp," kirjeldas Liis oma lugu.

Lemsalu lisas, et tempokas ja mõnes mõttes sunniviisiline laulukirjutamisprotsess on talle meeltmööda. "See on üks asi, millesse tasub sada protsenti panustada. Artistid ja loomeinimesed leiavad palju vabandusi, mille pärast ei saa hakata tööle. Ma räägin väga palju ka endast, mitte kellestki spetsiifilisest," selgitas Lemsalu.

Rootsist pärit Gustaf Svenungsson ja Magnus Wallin on Lemsalu hinnangul aga tõelised professionaalid. "See, kuidas sa näed, kuidas nende aju töötab. Neil on mingisugused koodid ja järgnevused teada ja nad hakkavad sinna peale ehitama. Nad ehitavad alati nii nagu see oleks midagi uut. See käis nii kiiresti, et suu jäi lahti," tõdes Liis.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.