Jaagup Kreem Terminaatori juubeli eel: armastan seda tööd kõige rohkem maailmas ({{commentsTotal}})

24. veebruaril 1987 sündis Tallinnas ansambel nimega Terminaator. Jaagup Kreem tõdes, et armastab bändi solistiks olemist ka nüüd, 30 aastat hiljem.

"Ma tõesti armastan seda tööd kõige rohkem maailmas," ütles Kreem ETV saates "Ringvaade".

Terminaatoris alustas Kreem vaid 14-aastasena. "Meil hakkas ju vaikselt pihta, kui me koolibändis koolikeldris tegime klassiõdedele ja -vendadele," meenutas Kreem.

Bändi 30 aasta sisse mahub aga kümme stuudioalbumit, mitmeid kogumikke, videoid ja muljetavaldav kogus raadiohitte. Kreem ütles, et kõik lood on talle nagu omad lapsed ning mängib neid hea meelega üha uuesti ja uuesti. "Mul ei ole sellega mingisuguseid probleeme. Me paneme kontserdil paika osad lood, mida me kindlasti mängime, seal on "Kaitseta", "See ei ole saladus", "Ütle miks" ja "Juulikuu lumi". Sinna vahele mängime uuemat," rääkis Kreem.

Tähtsat verstaposti tähistab Terminaator kolme suurejoonelise kontserdiga Pärnus, Tallinnas ja Tartus. "Õnneks on kontsert välja müüdud ja see teeb rõõmu," ütles Kreem. Kontsert on rännak läbi bändi kireva ja loominguküllase ajaloo. Neil õhtutel jagab Terminaator lava oma sõprade Elmar Liitmaa, Harmo Kallaste ja Tiit Kikasega.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.