"Ringvaade" näitas presidendi vastuvõtu köögipoolt ({{commentsTotal}})

24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik 99. sünnipäeva ning selleks puhuks toimus Estonia ooperi- ja kontserdimajas president Kersti Kaljulaidi pidulik vastuvõtt. "Ringvaate" reporterid Christel Karits ja Hannes Hermaküla käisid tutvumas vastuvõtu köögipoolega.

Üheks muudatuseks seekordse presidendi vastuvõtu juures oli lisaks uuele kõnepuldile ka see, et aastapäevakõnet ei lugenud Kersti Kaljulaid paberilt ega peast, vahendas "Ringvaade". Tekst jooksis kahel prompteril, tänu millele tal oli võimalik rahvale otsa vaadata ja samal ajal ka enda kõnet lugeda. Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe aga sõnas, et kui prompter ei peaks töötama, on olemas ka varuvariandid. "Alati saab pidada kõnet kas paberilt või peast."

Vastuvõtul pakutud suupistete seas oli selgi korral huvitavaid kombinatsioone, näiteks leivakivi, mis meenutas Christel Karitsale pisut rummikooki. Presidendi kantselei peakokk Taigo Lepik oli selleks korraks ette valmistanud suupiste pullimunadest, mis saatejuht eriti šokeeris. "Nüüd ma ei saa muud öelda, lugupeetud vaatajad, aga töö on selline," sõnas Hermaküla ja lisas, et kuigi ta on söönud kana-, hane- ja isegi jaanalinnumune, aga vutimune ta varem söönud pole.

Kätlemissaalis kohtus "Ringvaade" Rahvusooper Estonia peaadministraatori Tiiu Paulsiga, kes on enda sõnul maja presidendivastuvõtuks ette valmistanud juba 21 aastat. "Mõned korrad on ka vahele jäänud," selgitas ta ja lisas, et hommik algas kell pool kaheksa maja ülevaatusega.

Andre Maaker, kes mängis sel korral kätlemise taustaks muusikat, oli ürituse jaoks ette valmistanud sadakond lugu. "Minu teada pean ma mängima umbes poolteist tundi, aga võib-olla läheb kauem, ega ma enne ei lõpeta, kui inimesed on mööda läinud," ütles Maaker.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.