Lihulas on oma Kihnu Virve ({{commentsTotal}})

Käesolev aasta on kuulutatud laste- ja noortekultuuri aastaks. Siin on oma seos vanavanematega. "Prillitoos" tutvustas Lihula Kihnu Virvet, kes mängib akordioni ja laulab ning õpetab sama ka lapselapsele. Lugu saatest, mis jõuab eetrisse 5. märtsil.

Anne tahtis juba viieaastaselt lauljaks saada. "Mul oli lauljanimi isegi, Vaike Kullerkann, ronisin paku otsa, võtsin puukepi ja laulsin sellesse seda Heli Läätse laulu "Rongid, rongid, kuhu te nii kiirelt tõttate"," meenutas Anne Vatter, kes juba kaheksasena hakkas naabripoisi akordionil mängima.

"Aga mul läks nii hästi, katsusin, ahah, siin on bassid, siin on klahvid, ja lugu tuli!" ütles Vatter, kes hakkas nüüd ka ise lugusid tegema.

Seda iseõpitud oskust on ta edasi andnud lapselaps Mary-Helenale, kes juba kolmeaastasest peale vanaemaga musitseerib.

Millised laulud sulle kõige enam meeldivad, küsis saatejuht Reet Linna Mary-Helenalt. "Mamma omad," vastas lapselaps kõhklemata. "Nendel on sõnad nii ilusad ja viis ka."

Kuulake vanaema ja lapselast videost!

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.