Noarootsi saunaralli meelitas võistlema 120 saunalist ({{commentsTotal}})

Läänemaal Noarootsis kogunes laupäeval enam kui 120 saunalist, kes tegid tiiru peale 14 üle kogu valla asuvale saunale.

Enne rajale pääsemist tuli kirevates kostüümides saunalistel tõestada, et nad oskavad valmis teha ühe korraliku saunaviha. Kui sellega hakkama saadi, ootasid neid juba 14 eriilmelist sauna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Igas saunas tulis istuda viis minutit.

"Esimene saun oli üllatavalt hea temperatuuriga, sest me tegime teisele võistkonnale natuke head, et kütsime selle sauna nüüd veel kuumemaks. Meie elasime üle, nüüd ootame järgmist viit minutit. Meil on väike edumaa olemas," rääkis osaleja Kairo.

Lisaks traditsioonilistele saunadele oli ka selliseid, mis olid vabas õhus. Näiteks Österby sadama tünnisaunas tuli boonuspunkti saamiseks joosta pika muuli tippu ja tagasi. Kuna ennast sai kõigepealt tünnis üles soojendada, polnud takistuseks ka see.

"See ei ole mingi probleem! Me oleme seest nii soojad, et me ei karda külma," kinnitas osaleja Annika.

Noarootsi saunarallil on tegelikult ka sügavam tagamõte. Kuna talvel satub sinna külalisi vähem, siis on kogu valda enda alla haarav üritus hea võimalus näidata põnevaid paiku, mida sealt leida võib.

Erinevalt talispordiüritustest ei ole saunarallil hirmu, et heitlik Eesti talv korraldajatele vingerpussi mängib.

"Talvel muidu ei tea, mida siin teha sellise ilmaga, mis ei ole liha ega kala, aga saun on alati soe, sauna saab alati minna, tulgu väljas lörtsi, lund või vihma," selgitas Noarootsi saunaralli korraldusmeeskonna liige Epp Loorens.

Noarootsi saunarallil osales seekord üle 120 inimese. Mullu alguse saanud üritusest on kujunenud üks Põhja-Läänemaa talviseid suursündmusi.

Toimetaja: Merili NaelEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.