Presidendi vastuvõtu noorim külaline leiutas lehvitamismasina ({{commentsTotal}})

Presidendi vastuvõtule oli kutsutud ka väike Dina Voimova, kes pälvis palju tähelepanu oma leiutise, lehvitamismasina tõttu.

"Lehvitamise masina tegin. Kui emmel on kiire ja tema unustab, siis ma vajutan sinist nuppu ja tema lehvitab mulle," kirjeldas Dina ETV eetris oma leiutist, mille tõttu ta presidendi vastuvõtule kutsuti. "Mulle meeldib, kui emme on rõõmus, see teeb mind rõõmsaks," lisas ta.

Dina ema Jana rõhutas, et vanemad peaksid oma lapsega rohkem suhtlema, isegi kui pole piisavalt aega. "Olime Tiinaga paar kuud tagasi haiglas, jäime omavahele, hakkasime rääkima ja ma nutsin, sest ma sain aru, et ma üldse ei tea oma last, millest ta mõtleb ja mis tal vaja on. See on väga kurb, et me ei tunne oma last, peaks rohkem oma lapsega suhtlema," rõhutas naine.

Tänu lehvitamise masinale püüab Jana igal hommikul Dinale lehvitada. "Mõnikord ikka unustan. Praegu on nii kiire, et jooksen tööle ja siis unustan lehvitada. Tema jaoks on see nii tähtis asi ja ta mõtles sellise asja välja," selgitas uhke ema.

Dina on juba varem kohtunud Eesti presidendi Kersti Kaljulaiuga ning mäletas hästi tema pruune juukseid ja sinist kleiti. Tüdrukul oli välja mõeldud ka see, mida ta presidendile tänasel pidupäeval soovib. "Head Eesti Vabariigi sünnipäeva," lausus Dina.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.