Eesti moeloojad ei heida kõrvale ka viimase hetke kleiditellimusi ({{commentsTotal}})

Presidendi vastuvõtuks valminud kleit
Presidendi vastuvõtuks valminud kleit Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Presidendi kõne ja piduliku kontserdi kõrval püüavad igal aastal vabariigi aastapäeva vastuvõtul televaatajate ja ajakirjanike pilke külaliste kleidivalikud. Eesti tuntud moeloojad tõdesid, et kuigi tööd on vahetult enne pidulikku sündmust palju, siis kõrvale ei heideta ühtki kleiditellimust.

Iiris Janvieri moemajas on väga kiired ajad, kuna töös on erakordselt palju peokleite. Moemaja omanike sõnul tuli tellimusi vabariigi aastapäeva vastuvõtuks veel vähem kui nädal enne pidulikku sündmust.

Moelooja Liina Stein ütles, et kuigi minevikus on ette tulnud ka kleite, mis valmivad üleöö, siis tänaseks on tema kollektsioonis ka valmiskleite, et kliendid kasvõi loetud hetked enne vastuvõttu peoriided selga saaksid. Sagedamini on Stein pidanud klientidele ära ütlema hoopis põhjusel, et mõni selline kleit on juba kellegi poolt ostetud.

Iiris Janvieri moemaja esindajad tõdesid, et ka nemad püüavad viimase hetke tellimused täita ning kleidita ei tohiks keegi jääda.

Stein lisas, et kui vaadata selle aasta tellimusi, siis vastuvõtukleidid on väga mitmekesised – musta klassika kõrval kohtab ka mitmeid põnevaid värvitoone ning erinevaid tegumoode. "Meie klientide südame on võitnud pits tema lõpututes toonides, kombineerimisvõimalustes ja variatsioonides. Pits on olnud moes aastakümneid ning vaadates trende maailma moelavadel pole põhjust kahelda, et nii see ka jääb," selgitas Stein.

Riigi sünnipäeva tähistatakse tänavu Estonia ooperi- ja kontserdimajas, kuhu on palutud 900 külalist Eestist ja välismaalt. Presidendi vastuvõtust teevad ülekande ETV ja portaal ERR.ee.

Toimetaja: Rutt Ernits/Kerttu KaldojaEurovisioon
Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Vana-Sirge küülikutalu.Vana-Sirge küülikutalu.
Avatud talude päev kogus üle 120 000 külastuse

Kolmandal üle-eestilisel avatud talude päeval osalesid kümned tuhanded huvilised ning 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet külastati üle 120 000 korra, mis on kolme aasta rekord.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.