Eesti moeloojad ei heida kõrvale ka viimase hetke kleiditellimusi ({{commentsTotal}})

Presidendi vastuvõtuks valminud kleit
Presidendi vastuvõtuks valminud kleit Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Presidendi kõne ja piduliku kontserdi kõrval püüavad igal aastal vabariigi aastapäeva vastuvõtul televaatajate ja ajakirjanike pilke külaliste kleidivalikud. Eesti tuntud moeloojad tõdesid, et kuigi tööd on vahetult enne pidulikku sündmust palju, siis kõrvale ei heideta ühtki kleiditellimust.

Iiris Janvieri moemajas on väga kiired ajad, kuna töös on erakordselt palju peokleite. Moemaja omanike sõnul tuli tellimusi vabariigi aastapäeva vastuvõtuks veel vähem kui nädal enne pidulikku sündmust.

Moelooja Liina Stein ütles, et kuigi minevikus on ette tulnud ka kleite, mis valmivad üleöö, siis tänaseks on tema kollektsioonis ka valmiskleite, et kliendid kasvõi loetud hetked enne vastuvõttu peoriided selga saaksid. Sagedamini on Stein pidanud klientidele ära ütlema hoopis põhjusel, et mõni selline kleit on juba kellegi poolt ostetud.

Iiris Janvieri moemaja esindajad tõdesid, et ka nemad püüavad viimase hetke tellimused täita ning kleidita ei tohiks keegi jääda.

Stein lisas, et kui vaadata selle aasta tellimusi, siis vastuvõtukleidid on väga mitmekesised – musta klassika kõrval kohtab ka mitmeid põnevaid värvitoone ning erinevaid tegumoode. "Meie klientide südame on võitnud pits tema lõpututes toonides, kombineerimisvõimalustes ja variatsioonides. Pits on olnud moes aastakümneid ning vaadates trende maailma moelavadel pole põhjust kahelda, et nii see ka jääb," selgitas Stein.

Riigi sünnipäeva tähistatakse tänavu Estonia ooperi- ja kontserdimajas, kuhu on palutud 900 külalist Eestist ja välismaalt. Presidendi vastuvõtust teevad ülekande ETV ja portaal ERR.ee.

Toimetaja: Rutt Ernits/Kerttu KaldojaInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.