Eesti moeloojad ei heida kõrvale ka viimase hetke kleiditellimusi ({{commentsTotal}})

Presidendi vastuvõtuks valminud kleit Autor: Postimees/Scanpix

Presidendi kõne ja piduliku kontserdi kõrval püüavad igal aastal vabariigi aastapäeva vastuvõtul televaatajate ja ajakirjanike pilke külaliste kleidivalikud. Eesti tuntud moeloojad tõdesid, et kuigi tööd on vahetult enne pidulikku sündmust palju, siis kõrvale ei heideta ühtki kleiditellimust.

Iiris Janvieri moemajas on väga kiired ajad, kuna töös on erakordselt palju peokleite. Moemaja omanike sõnul tuli tellimusi vabariigi aastapäeva vastuvõtuks veel vähem kui nädal enne pidulikku sündmust.

Moelooja Liina Stein ütles, et kuigi minevikus on ette tulnud ka kleite, mis valmivad üleöö, siis tänaseks on tema kollektsioonis ka valmiskleite, et kliendid kasvõi loetud hetked enne vastuvõttu peoriided selga saaksid. Sagedamini on Stein pidanud klientidele ära ütlema hoopis põhjusel, et mõni selline kleit on juba kellegi poolt ostetud.

Iiris Janvieri moemaja esindajad tõdesid, et ka nemad püüavad viimase hetke tellimused täita ning kleidita ei tohiks keegi jääda.

Stein lisas, et kui vaadata selle aasta tellimusi, siis vastuvõtukleidid on väga mitmekesised – musta klassika kõrval kohtab ka mitmeid põnevaid värvitoone ning erinevaid tegumoode. "Meie klientide südame on võitnud pits tema lõpututes toonides, kombineerimisvõimalustes ja variatsioonides. Pits on olnud moes aastakümneid ning vaadates trende maailma moelavadel pole põhjust kahelda, et nii see ka jääb," selgitas Stein.

Riigi sünnipäeva tähistatakse tänavu Estonia ooperi- ja kontserdimajas, kuhu on palutud 900 külalist Eestist ja välismaalt. Presidendi vastuvõtust teevad ülekande ETV ja portaal ERR.ee.

Toimetaja: Rutt Ernits/Kerttu KaldojaEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.