Galerii: ERR avas pidulikult uue uudistemaja ({{commentsTotal}})

22. veebruaril avati pidulikult renoveeritud vana raadiomaja, mis tänaseks kannab nime ERR uudistemaja. Avaüritusel pidas kõne ka rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Samuti astus avaüritusel üles Eesti Raadio laulustuudio tütarlastekoor Kadri Hundi juhatusel. Tunnustati ka vana raadiomaja renoveerinud Nordlin Ehituse juhatuse esimeest Ülo Olderit, kes sai ERRi poolt endale täiesti töötava telekaamera.

Olderi sõnul tundus talle uudistemaja projekt esialgu küllalt keeruline - maja on suur, ruume on palju ja neist mitmed vajavad erilahendust. Aga sellest olenemata oli väljakutse põnev ning lõpptulemus igati kena, sõnas ta.

Raadiomaja on palju muutunud, näiteks esimene stuudio, fuajee. 1950. aastate lõpus avatud maja küljes on nüüd ühendus uue raadiomajaga, viiendat korrust laiendatud.

Aga on ruume, mis täidavad oma esialgset funktsiooni ja näevad välja üsna sarnased sellele, milline oli maja avades. See on teine stuudio, millest läksid eetrisse esimesed telesaated.

"Ilmselt ei olnud televisioonil oma kohta olemas ja siis kohandati selleks teine stuudio," rääkis ERRi tehnikaspetsialist Vytautas Martionis.

Stuudiosse on ehitatud juurde salvestusboksid, koos esimese stuudioga võib neid tube pidada Põhjamaade moodsaimaks helisalvestusstuudioteks. Muide, teine stuudio peaks olema tuttav ka kõigile muusikutele, kes mõnekümne aasta eest heli salvestasid, sest see oli pikka aega ainus koht, kus popmuusikat salvestada.

"Aktuaalse kaamera" stuudiot on näidatud mitmel pool, kahtlemata on see üks uuemaid ja uhkemaid ruume uudistemajas. Kõige uuemad ruumid on tegelikult aga viiendal korrusel, kuhu on end sisse seadnud teemaportaalid. Neist ümber nurga on aga kokku kolnud spordi veebi- ja teleuudiste toimetus.

Kui "Aktuaalne kaamera" sporditoimetusse jõudis, oli tuba küll tühi, sest suur enamus läks Lahtisse suusavõistlusi kajastama, kuid Aet Süvari ja Alvar Tiisler hoolitsesid õhtuse saate eest.

"Ma ei ole varem Aeda kõrval istnud, ma loodan, et see ei hakka minu kvaliteeti segama," muigas Tiisler, kuid lisas kiirelt, et ilmselt saab koostöö olema parem kui kunagi varem. "Ruum on siin palju ja see on väga tore."

Uudistemajja kolisid veebi-, tele- ja raadiouudiste toimetajad, aga ka raadioteater.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.