Galerii: ERR avas pidulikult uue uudistemaja ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
59 pilti
Foto: ERR uudistemaja avamine Autor: Anna Aurelia Minev/ERR

22. veebruaril avati pidulikult renoveeritud vana raadiomaja, mis tänaseks kannab nime ERR uudistemaja. Avaüritusel pidas kõne ka rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Samuti astus avaüritusel üles Eesti Raadio laulustuudio tütarlastekoor Kadri Hundi juhatusel. Tunnustati ka vana raadiomaja renoveerinud Nordlin Ehituse juhatuse esimeest Ülo Olderit, kes sai ERRi poolt endale täiesti töötava telekaamera.

Olderi sõnul tundus talle uudistemaja projekt esialgu küllalt keeruline - maja on suur, ruume on palju ja neist mitmed vajavad erilahendust. Aga sellest olenemata oli väljakutse põnev ning lõpptulemus igati kena, sõnas ta.

Raadiomaja on palju muutunud, näiteks esimene stuudio, fuajee. 1950. aastate lõpus avatud maja küljes on nüüd ühendus uue raadiomajaga, viiendat korrust laiendatud.

Aga on ruume, mis täidavad oma esialgset funktsiooni ja näevad välja üsna sarnased sellele, milline oli maja avades. See on teine stuudio, millest läksid eetrisse esimesed telesaated.

"Ilmselt ei olnud televisioonil oma kohta olemas ja siis kohandati selleks teine stuudio," rääkis ERRi tehnikaspetsialist Vytautas Martionis.

Stuudiosse on ehitatud juurde salvestusboksid, koos esimese stuudioga võib neid tube pidada Põhjamaade moodsaimaks helisalvestusstuudioteks. Muide, teine stuudio peaks olema tuttav ka kõigile muusikutele, kes mõnekümne aasta eest heli salvestasid, sest see oli pikka aega ainus koht, kus popmuusikat salvestada.

"Aktuaalse kaamera" stuudiot on näidatud mitmel pool, kahtlemata on see üks uuemaid ja uhkemaid ruume uudistemajas. Kõige uuemad ruumid on tegelikult aga viiendal korrusel, kuhu on end sisse seadnud teemaportaalid. Neist ümber nurga on aga kokku kolnud spordi veebi- ja teleuudiste toimetus.

Kui "Aktuaalne kaamera" sporditoimetusse jõudis, oli tuba küll tühi, sest suur enamus läks Lahtisse suusavõistlusi kajastama, kuid Aet Süvari ja Alvar Tiisler hoolitsesid õhtuse saate eest.

"Ma ei ole varem Aeda kõrval istnud, ma loodan, et see ei hakka minu kvaliteeti segama," muigas Tiisler, kuid lisas kiirelt, et ilmselt saab koostöö olema parem kui kunagi varem. "Ruum on siin palju ja see on väga tore."

Uudistemajja kolisid veebi-, tele- ja raadiouudiste toimetajad, aga ka raadioteater.

Toimetaja: Kaspar Viilup



Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio

Täna tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Galerii: Enn Vetemaa tööd ja tegemised ETV ekraanil

80-aastasena suri kirjanik, tõlkija ja helilooja Enn Vetemaa, kelle legendaarsed tööd ETV ekraanil on puudutanud paljusid eestlasi.

Inimesed
"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

elu
Muuseumis saab lisaks medalite vaatamisele ka ise sporti teha

Tartus asuvas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis saab nüüd lisaks medalite ja karikate vaatamisele ka ise sporti teha.

Tele/raadio
R2 "Agenda" alustas uue kuulajamänguga

Raadio 2 saade "Agenda" alustas sel nädalal uue kuulajamänguga Arvamusliider.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.