Evelyn Sepp: kala näoga rumaluste rääkimine ei paelu mind juba vähemalt 15 aastat ({{commentsTotal}})

Poliitikaga lõpparve teinud Evelyn Sepp meenutas saates "Hommik Anuga", miks ta kunagi poliitikasse läks ning selgitas, miks ta sealt lahkus.

Sepp arvas, et iga inimene, kes on Eestisse sündinud, on saanud loterii peavõidu. Ta rääkis, et talle helistati, pakuti kohta valimisnimekirjas ja Võru linnapea ametit ning ta keeldus sellest.

"Ma ei ole täna huvitatud osalemast parteipoliitikas, ma ei osale päevapoliitikas. Minu jaoks on hästi oluline, et minu koostööpartnerid sellest ühtmoodi aru saaksid, et ei tekiks mingeid spekuleerimissoove ja põnevust," ütles Sepp.

Ta arvas, et on Teenusmajanduse Koja tegevjuhina praegu huvitavas positsioonis, kus tema sõna ikka maksab ja tema kompetents on hinnatud. Sepp sõnas, et ei oleks sobilik öelda, et ta poliitikas pettus.

"Ma võin öelda, et sellisel kujul kala näoga rumalusi rääkida ei paelu mind juba vähemalt 15 aastat," tõdes Sepp, möönnes, et minevikus on ta seda teinud.

"Ma vaatan omaealisi kolleege ja mõtlen, et mis nendega juhtunud on. Kuidas nad suudavad seda? Nad on noored inimesed. 20 aastat kala näoga rääkida midagi, mis ei ole tervemõistuslik..." ütles Sepp ja lisas, et ta ei suuda püstitatud probleemi ühte lausesse kokku võtta.

Sepp meenutas aega kui ta Keskerakonnaga liitus ja arvas, et karjerismis teda süüdistada ei saa.

"Noorel inimesel on täielik õigus olla sinisilmne. Kui sa usud sama asja, räägid sama juttu ka 20 aastat hiljem, siis see võib küll juba olla küünilisus, mitte sinisilmsus." Ta läks enda sõnul omal ajal poliitikasse võrdsema, targema, sõbralikuma Eesti ideaali silmas pidades.

Sepp arvas veel, et Edgar Savisaar ei usalda mitte kedagi ega pole mitte kedagi kunagi usaldanudki ning et Savisaare kohtusaaga ei saanud tulla üllatusena viimase kümne aasta jooksul partei ladvikus tegutsenud poliitikutele.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Hommik Anuga"Jüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.