Almost Naturali Anis: võtan Eesti Laulu puhtalt positiivse kogemusena ({{commentsTotal}})

Almost Naturali muusik Anis Arumets rääkis päev enne Eesti Laulu II poolfinaali oma emotsioonidest enne võistlust ning kinnitas, et võtab kõike positiivse kogemusena.

"See on mul esimene aasta Eesti Laulul osaleda ja ma võtan seda puhtalt positiivse kogemusena, arendava kogemusena," ütles Anis Raadio 2 jätkuhommikus.

Ta jätkas, et ei mõtle oma konkurentidele, kuid peab tunnistama, et sel aastal on teiste võistlejate palad tõeliselt tugevad. Anis lisas, et Eesti muusika kvaliteet ja heli on ajas aina paremaks läinud. "Mida aasta edasi, seda rohkem on näha Lääne mõjutust, mis on minu jaoks isiklikult hästi positiivne," kiitis Anis.

Ta selgitas, et viimaste aastate muusikatrendid on talle ka mujal maailmas meeltmööda. "Tänapäeva muusikas on huvitav nähtus, mida ma olen ise täheldanud, et kasutatakse sarnaseid sampleid ja instrumente korduvalt ära. Teine asi, mis on just viimastel aastatel eriti populaarseks saanud, on loopid just popmuusikas. Me kuuleme hästi palju kordamist, aga see ei ole selline kordamine, mis ära tüütaks," selgitas ta.

Seda, mis muusikat viljeleb Almost Natural, Anis täpselt öelda ei oska. "Almost Naturalis, kui me Amiraniga seda alustasime, oli meie põhiline prioriteet ja suund see, et me ei hakka mingit kindlat liini ajama, vaid meile meeldib üleüldiselt elektrooniline muusika ja selle mõjutusega muusika," selgitas Anis.

Ta lisas, et koosseis alustas elektro-rokkmuusikaga ja on sealt edasi arenenud popi peale. "Ma tõesti ei oska öelda, mis aasta või kahe pärast saab. Almost Natural on algusest peale olnud alati arenev elektroonilise muusika projekt," selgitas Anis.

Almost Natural astub Eesti Laulu võistlustulle juba homme, 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.