Antsud teevad muusikat öösiti ({{commentsTotal}})

Ansambel Antsud astub Eesti Laulu II poolfinaalis lavale juba homme õhtul ning hiline kellaaeg bändiliikmeid ei morjenda. Vastupidi, Antsud loovadki muusikat öösiti.

"Selle albumi, mis meil eelmisel aastal välja tuli, "Öö ja päeva vahel" on salvestatud ka öösiti. Kuna kõik on väga töökad ja tublid inimesed," rääkis bändimees Siim Koppel Raadio 2 jätkuhommikus.

Kui Koppel on elukutseline muusik ja trummar, siis bändis laulev Aile Alveus-Krautmann tegeleb veel kümnete asjadega - ta on kooliõpetaja, koorijuht, pilatese treener ning kasvatab hobuseid.

Koolil on Antsude sünni juures suur tähendus, sest Aile oli Kasari põhikoolis Siimu muusikaõpetaja. "Selline noor õpetaja Tallinnast. Tuvustas uut muusikat ja tore oli," meenutas Koppel. Ülejäänud bändiliikmed koguti kokku aga koorist. "Sealt kasvas meie bänd kunagi välja," ütles Aile.

Just Aile on see, kelle sulest sündis Antsude võistluslugu "Vihm". "Kes loo toob, see on autor. Sõnad ja harmooniad ja bassikäigud mõtled välja, tood selle proovi ja on ikkagi sinu lugu. Kokku paneme koos," selgitasid bändiliikmed. 

Antsud osalevad Eesti Laulu II poolfinaalis homme, 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt Ernits



EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.