Rasmus Rändvee teeks oma muusikaloomest telesaate ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu poolfinalist Rasmus Rändvee tunnistas, et tema finaali edasipääsust sõltub see, millal ta uue muusikaga välja saab tulla.

"Uusi tulemusi kuuleb juba väga varsti. Kindlasti mingit pausi tulemas ei ole. See, millal uus singel tuleb, on lähimate kuude küsimus. Mis seal salata, oleneb ka sellest, kui paljud raadiokuulajad ja inimesed võtavad laupäeval telefoni kätte ja helistavad minu numbrile. Kahtlemata muudab edasipääsemine ka minu ajagraafikut," rääkis Rändvee Raadio 2 saates "Draiv".

Muusik lisas, et naudib pärast Eesti Laulu akadeemiat koostööd erinevate heliloojatega. "Mina olen see bändimuusik, kes on kirjutanud pastakaga kuhugi paberinurgale sõnu, kus on matemaatikatöö enne ees. Olen bändiga vaikselt teinud muusikat. Samas on suur osa maailmast, kes toodab muusikat niimoodi, et saadakse mitmekesi kokku, igaüks annab oma parimad ideed ja sellest sünnib laul. See oli minu jaoks esimene kord ja üllatas mind nii positiivselt, et isegi kasutan kohe pärast seda laagrit oma muus muusikakirjutamises sellist meetodit," tõdes Rändvee.

Samas peab Rändvee sõnul olema koostöös hingamine ja sümbioos. "Saab telesaate teha, et Rasmus Rändvee kirjutab erinevate muusikutega muusikat. Mulle meeldib, igal inimesel on oma sõnum öelda, oma sound, iseloom ja kui sa lähed enda iseloomuga kohale, sul on mõte, et sa tahad sellist asja teha, siis on jube äge, et teised muusikud saavad maitsestada sinu muusikat, anda pipart ja soola," kiitis Rändvee.

Uut muusikat loobki Rändvee iseendale, sest Facelift Deeri projekt pakkis paraku kohvrid kokku. "Kuigi ma olen terve elu näinud, et ma jõuan mingilt maalt sooloplaadini, soolokarjäärini, ma olen sahtlisse muusikat kirjutanud aastaid, siis nüüd neid hakkab sahtli vahelt vähe kiiremini laiali pudenema," lausus Rändvee.

Eesti Laulul esineb Rändvee samuti oma sooloprojektiga ning looga "This Love", mille autoriteks on lisaks talle endale Ewert Sundja, Bert Prikenfeld ja briti-šoti muusik Stewart James Brock. Lavale läheb Rändvee aga nelja meestaustalauljaga. "Seekord läksid backid kõik meestena sisse ja tuli päris äge see kõla. Meil on väga testosteroonine ja mehine esitus," naeris Rändvee.

Ta lisas, et et kasutanud sihilikult legendaarseid taustalauljaid nagu Rolf Roosalu või Dagmar Oja. "Me tegime oma värgi, nägime päris palju vaeva sellega, aga ma arvan, et tulemus sai isegi huvitavam ja parem," tõdes Rändvee.

Rasmus Rändvee osaleb Eesti Laulu II poolfinaalis 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.