Martin Algus "Sangaritest": muidugi on see teema inspireeritud elust enesest  ({{commentsTotal}})

"Sangarid" Autor/allikas: Pressimaterjalid

"Sangarite" stsenarist Martin Algus kinnitas, et filmi paljuräägitud sisu põhineb tõestisündinud lool.

"Kui rääkida sellest dokumentaalsusest, siis muidugi on see teema inspireeritud elust enesest ja see ongi põnev, muudab selle asja usutavamaks ja huvitavamaks. Sarnaseid lugusid on toimunud, toimub praegu ja toimub ka edaspidi maailmas," rääkis Algus Raadio 2 hommikuprogrammis.

Algus rõhutas, et teema on ka praegu päevakajaline - üle piiri kargamine ja paadiga tundmatusse loksumine. "Eks seal on ka omad tõsisemad momendid ja ühtteist mõtlemapanevat. Eesmärk oli ikkagi teha hoogsat ja põnevat filmi, selles mõttes on rõhk natuke mujal. On ka tehtud väga tõsiseid filme samal teemal, aga meie üritame teha põnevat ja humoorikat asja," kirjeldas Algus "Sangareid".

Produtsent Kristian Taska käe all valmiva mängufilmi "Sangarid" võteteks ammutati ainest mitmetest elulistest seiklustest. Režissöör Jaak Kilmi on rääkinud, et "Sangarid" on üles ehitatud linnalegendidele ja müütidele.

Alguse jaoks sai "Sangarite" protsess stardi ligi viis aastat tagasi. "Selle käigus ma õppisin ise päris palju sellist filmistruktuuri tundma. Filmistsenaarium on väga nõudlik formaat, et filmis lugu rääkida, see on omaette kunst," tõdes Algus.

Filmi võtab Algus kokku kui seiklusliku naljafilmi. "Kui ma ise vaatasin läbimängu, ta on hoogne film, põnev ja tõesti ajab ka naerma," kiitis Algus.

R2 "Sangarite" eriseanss toimub 20. veebruaril kell 19.00 Coca-Cola Plazas.

Toimetaja: Rutt Ernits



Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.