Martin Algus "Sangaritest": muidugi on see teema inspireeritud elust enesest  ({{commentsTotal}})

"Sangarid" Autor/allikas: Pressimaterjalid

"Sangarite" stsenarist Martin Algus kinnitas, et filmi paljuräägitud sisu põhineb tõestisündinud lool.

"Kui rääkida sellest dokumentaalsusest, siis muidugi on see teema inspireeritud elust enesest ja see ongi põnev, muudab selle asja usutavamaks ja huvitavamaks. Sarnaseid lugusid on toimunud, toimub praegu ja toimub ka edaspidi maailmas," rääkis Algus Raadio 2 hommikuprogrammis.

Algus rõhutas, et teema on ka praegu päevakajaline - üle piiri kargamine ja paadiga tundmatusse loksumine. "Eks seal on ka omad tõsisemad momendid ja ühtteist mõtlemapanevat. Eesmärk oli ikkagi teha hoogsat ja põnevat filmi, selles mõttes on rõhk natuke mujal. On ka tehtud väga tõsiseid filme samal teemal, aga meie üritame teha põnevat ja humoorikat asja," kirjeldas Algus "Sangareid".

Produtsent Kristian Taska käe all valmiva mängufilmi "Sangarid" võteteks ammutati ainest mitmetest elulistest seiklustest. Režissöör Jaak Kilmi on rääkinud, et "Sangarid" on üles ehitatud linnalegendidele ja müütidele.

Alguse jaoks sai "Sangarite" protsess stardi ligi viis aastat tagasi. "Selle käigus ma õppisin ise päris palju sellist filmistruktuuri tundma. Filmistsenaarium on väga nõudlik formaat, et filmis lugu rääkida, see on omaette kunst," tõdes Algus.

Filmi võtab Algus kokku kui seiklusliku naljafilmi. "Kui ma ise vaatasin läbimängu, ta on hoogne film, põnev ja tõesti ajab ka naerma," kiitis Algus.

R2 "Sangarite" eriseanss toimub 20. veebruaril kell 19.00 Coca-Cola Plazas.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Alexandra Elizabeth LjadovAlexandra Elizabeth Ljadov
Tippmodell Alexandra Elizabeth Ljadov: tõlgin kõik ideesähvatused visuaalseks kunstiks

Maailma tipp-viiekümne modelli hulka kuuluv Alexandra Elizabeth Ljadov rääkis intervjuus modelllitööst ja visuaalsest eneseväljendusest.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.