Martin Algus "Sangaritest": muidugi on see teema inspireeritud elust enesest  ({{commentsTotal}})

"Sangarid" Autor: Pressimaterjalid

"Sangarite" stsenarist Martin Algus kinnitas, et filmi paljuräägitud sisu põhineb tõestisündinud lool.

"Kui rääkida sellest dokumentaalsusest, siis muidugi on see teema inspireeritud elust enesest ja see ongi põnev, muudab selle asja usutavamaks ja huvitavamaks. Sarnaseid lugusid on toimunud, toimub praegu ja toimub ka edaspidi maailmas," rääkis Algus Raadio 2 hommikuprogrammis.

Algus rõhutas, et teema on ka praegu päevakajaline - üle piiri kargamine ja paadiga tundmatusse loksumine. "Eks seal on ka omad tõsisemad momendid ja ühtteist mõtlemapanevat. Eesmärk oli ikkagi teha hoogsat ja põnevat filmi, selles mõttes on rõhk natuke mujal. On ka tehtud väga tõsiseid filme samal teemal, aga meie üritame teha põnevat ja humoorikat asja," kirjeldas Algus "Sangareid".

Produtsent Kristian Taska käe all valmiva mängufilmi "Sangarid" võteteks ammutati ainest mitmetest elulistest seiklustest. Režissöör Jaak Kilmi on rääkinud, et "Sangarid" on üles ehitatud linnalegendidele ja müütidele.

Alguse jaoks sai "Sangarite" protsess stardi ligi viis aastat tagasi. "Selle käigus ma õppisin ise päris palju sellist filmistruktuuri tundma. Filmistsenaarium on väga nõudlik formaat, et filmis lugu rääkida, see on omaette kunst," tõdes Algus.

Filmi võtab Algus kokku kui seiklusliku naljafilmi. "Kui ma ise vaatasin läbimängu, ta on hoogne film, põnev ja tõesti ajab ka naerma," kiitis Algus.

R2 "Sangarite" eriseanss toimub 20. veebruaril kell 19.00 Coca-Cola Plazas.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.