Kerli hingeloom on valge tiiger: ta on heidikute väeloom ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu II poolfinaalis astub võistlustulle Kerli, kes võtab lavale kaasa oma hingelooma.

"See on rännak, ma ütleksin. Suhteliselt abstraktne rännak läbi võlumaailma, kus on igasugused hingeloomad. Inimesed, kes on tuttavad spirituaalsete teemdaega, siis indiaanlased, kes on minu arvates väga sarnased vanade eestlastega, usuvad, et loomadel on energiad. Ja kui kutsuda erinevaid loomahingi kohale, saab nende energiat kasutada," rääkis Kerli oma võistlusloost "Spirit Animal" Raadio 2 saates "Draiv".

Kerli laulus on näiteks valge tiiger, ussid, hundid, värvid ja taimed. "See on psühhedeelne värviline maailm. Kõige tipuks räägib see kaksikleekide armastusest. Mõned usuvad, et kaksikleegid on sellised armastajad, kes kohtuvad elus ja jagavad ühte hinge - kaks inimest, kes jagavad ühte hinge," ütles Kerli.

Kerli lisas, et tema jaoks on loomaenergiad väga huvitavad. "Minu hingeloom on valge tiiger. Ta tuli minu juurde ühes unenäos ja see oli kõige värvikam unenägu, mis mul kunagi on olnud. Ta tuli mulle ühes sellises unenäos, kus ma olin rõdu peal ja lauldes kutsusin, siis tuli kaugustest lume seest valge tiiger, kes hüppas mulle peale ja võttis mu oma rüppe. See oli hästi hirmutav, aga samal ajal ma teadsin, et see pole ohtlik," meenutas Kerli oma unenägu.

Kerli, kes polnud varem kuulnudki, et valge tiiger eksisteerib, otsis looma kohta infot internetist. "Valge tiiger on nagu heidikute väeloom. Mitte halvas mõttes, aga selliste inimeste, kes tunnevad end natuke üksi, nagu ma olen ennast terve elu natukene selles inimkehastuses tundnud," kirjeldas Kerli.

Lisaks on Kerli loo sisse põiminud ka täiesti uue lingvistilise tunnetuse. "Ma üritasin tõesti võimalikult paksu metsa ürgšamaanitüdruku aktsendiga laulda. Need hääldused, soundid ja kõik asjad teevad kogu kompoti," kirjeldas Kerli.

Kerli Osaleb Eesti Laulu II poolfinaalis 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.