Kerli hingeloom on valge tiiger: ta on heidikute väeloom ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu II poolfinaalis astub võistlustulle Kerli, kes võtab lavale kaasa oma hingelooma.

"See on rännak, ma ütleksin. Suhteliselt abstraktne rännak läbi võlumaailma, kus on igasugused hingeloomad. Inimesed, kes on tuttavad spirituaalsete teemdaega, siis indiaanlased, kes on minu arvates väga sarnased vanade eestlastega, usuvad, et loomadel on energiad. Ja kui kutsuda erinevaid loomahingi kohale, saab nende energiat kasutada," rääkis Kerli oma võistlusloost "Spirit Animal" Raadio 2 saates "Draiv".

Kerli laulus on näiteks valge tiiger, ussid, hundid, värvid ja taimed. "See on psühhedeelne värviline maailm. Kõige tipuks räägib see kaksikleekide armastusest. Mõned usuvad, et kaksikleegid on sellised armastajad, kes kohtuvad elus ja jagavad ühte hinge - kaks inimest, kes jagavad ühte hinge," ütles Kerli.

Kerli lisas, et tema jaoks on loomaenergiad väga huvitavad. "Minu hingeloom on valge tiiger. Ta tuli minu juurde ühes unenäos ja see oli kõige värvikam unenägu, mis mul kunagi on olnud. Ta tuli mulle ühes sellises unenäos, kus ma olin rõdu peal ja lauldes kutsusin, siis tuli kaugustest lume seest valge tiiger, kes hüppas mulle peale ja võttis mu oma rüppe. See oli hästi hirmutav, aga samal ajal ma teadsin, et see pole ohtlik," meenutas Kerli oma unenägu.

Kerli, kes polnud varem kuulnudki, et valge tiiger eksisteerib, otsis looma kohta infot internetist. "Valge tiiger on nagu heidikute väeloom. Mitte halvas mõttes, aga selliste inimeste, kes tunnevad end natuke üksi, nagu ma olen ennast terve elu natukene selles inimkehastuses tundnud," kirjeldas Kerli.

Lisaks on Kerli loo sisse põiminud ka täiesti uue lingvistilise tunnetuse. "Ma üritasin tõesti võimalikult paksu metsa ürgšamaanitüdruku aktsendiga laulda. Need hääldused, soundid ja kõik asjad teevad kogu kompoti," kirjeldas Kerli.

Kerli Osaleb Eesti Laulu II poolfinaalis 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Alexandra Elizabeth LjadovAlexandra Elizabeth Ljadov
Tippmodell Alexandra Elizabeth Ljadov: tõlgin kõik ideesähvatused visuaalseks kunstiks

Maailma tipp-viiekümne modelli hulka kuuluv Alexandra Elizabeth Ljadov rääkis intervjuus modelllitööst ja visuaalsest eneseväljendusest.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.