Ian Karelli ja Close To Infinity võistluslugu sündis kiirelt ja orgaaniliselt ({{commentsTotal}})

Ian Karell ja Close To Infinity bändiliikmed rääkisid Eesti Laulu võistlusloo tagamaadest ning paljastasid tulevikuplaanid.

"Ma naudin seda väga. Alguses oli see minu jaoks väga erinev projekt, aga see oli üks rahulikumaid laule, mida ma lähiajal teinud olen," rääkis Ian Karell, kuidas ta Eesti Laulu keerisesse sattus, vahendas Raadio 2 jätkuhommik.

Karell musitseerib metal-bändis Horror Dance Squad ning muusiku sõnul on võistluslaul "Sounds Like Home" tavapärasest täiesti erinev stiil. "Ma tahtsin proovida räppimist ja kui ma Close To Infinityga kokku sain ja me selle projektiga alustasime, mõtlesin ma, et see on suur väljakutse. Olen hakanud seda võimalust tõeliselt hindama ja väga lõbus on seda esitada," kinnitas Karell.

Close To Infinity bändimees Johannes Kanter selgitas, et nende bänd ja Horror Dance Squad jagavad ühist prooviruumi ja nii Ianiga kokku saadigi. "Loomulikult meie teed ristuvad ühel või teisel viisil. Ian rääkis, et hakkab tegema projekti, kus ta tahaks erinevate Eesti artistidega muusikat teha, katsetada erinevaid stiile ja ükskord me mõtlesime, et prooviks ka midagi teha," selgitas Kanter.

Laul "Sounds like home" sündis Kanteri sõnul suhteliselt kiirelt ja orgaaniliselt. "Me väga palju ei näinud vaeva, et hakata seda lugu väga täpselt paika seadistama. See lugu meile kõigile meeldis ja tõenäoliselt ka mingile osale Eesti rahvast, et me nii kaugele oleme jõudnud," kiitis Kanter.

Juba laupäeval võistleb koosseis Eesti Laulu II poolfinaalis ning Kanteri sõnul jätkatakse koos musitseerimist ka pärast võistlust. "Ma ei tea, mis toimub sellel nädalavahetusel, aga me tahame teha kõike koos. Meil on kontsert mai alguses ja tõenäoliselt tahaks veel lugusid koos teha," ütles ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.