Alvistar Funk Associationi laulusõnad vajavad Eurovisiooniks veel kohendamist ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu poolfinalist Alvistar Funk Association esitab pala "Make Love, Not War", kus kõlab 48 Euroopa riiki. Bändiliikmed tõdesid, et Eurovisioonile pääsemisel tuleb loosse veel mõned riiginimed lisada, et keegi ei solvuks.

"Inga tõi selle loo meile proovi, omas mingit meloodialõiku, me hakkasime koos arendama ja kuidagi tulid need riiginimed ka otsa. Alguses poolnaljaga, et teeme Eurovisiooni jaoks liiga lihtsa lahenduse ja pärast hakkasid kõik seda jube tõsiselt võtma ja ütlesid, et see on nii tõsine sõnum," meenutas Margus Alviste Raadio 2 jätkuhommikus.

Esimeste riikidena kõlasid laulus Soome, Prantsusmaa ja Venemaa ning enne Eesti Laulule esitamist puudusid võistlusloost Aserbaidžaan ja Makedoonia. "Need on nüüd ka lisatud, et keegi ei solvuks," rääkis Inga Kaare.

Siiski on laulus vaid 48 riiki ning välja on jäänud kohad nagu näiteks San Marino, Vatikan ja Suurbritannia. Eurovisioonile pääsemise korral lisatakse ka need riigid laulule. "Lisame loole veel kaks minutit juurde," naeris Alviste.

Oma poolfinaali tugevaimaks konkurendiks peavad bändiliikmed aga Kerlit, kelle laul on Alviste hinnangul hästi produtseeritud. "Selles suures tuhinas ei ole olnud väga palju aega teisi artiste kuulata," tõdes muusik siiski.

Alvistar Funk Association astub üles Eesti Laulu II poolfinaalis 18. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.