Janno Reim nimemuutusest: Super Hot Cosmos Blues Band läheks veidi kentsakaks ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu poolfinalist Janno Reim rääkis, kuidas lauluvõistluse karussellil teist korda tiirelda on, ning paljastas, mis on bändi nimemuutuse taga.

"Sel aastal on teistmoodi. Teist korda õnnestus peale saada. Teistmoodi on see, et teeme eesti keeles ja nimi on teine," rääkis Reim Raadio 2 saates "Draiv".

Muusik avas veidi ka tagamaid, mis Super Hot Cosmos Blues Bandist sai lihtsalt Kosmos. "Sellega oli selline lugu, et me rohkem suurt tähtsust sellele ei omastakski, kui ma mõtlesin korra ajas ette ja kuna eestikeelne muusika hakkab tulema edaspidi, siis Super Hot Cosmos Blues Band läheks enda jaoks veidi kentsakaks," põhjendas muusik.

Laul "Valan pisaraid" on pärit Reimi enda sulest. "See sai tehtud eelmisel suvel maal. Viskasin omal kola maale üles ja sai seal üksi tuuseldada paar nädalakest. Korjasin sealt portsu demosid ja sai otsast tegema hakata," meenutas Reim.

Võistluslavale astub muusik neljaliikmelises bändis ning usub, et tulemus on hea. "Ma usun, et me saame hakkama ja päris hea näeb see värk välja ka," lubas ta.

Janno Reim ja Kosmos astuvad üles Eesti Laulu I poolfinaalis 11. veebruaril.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.