Carl-Philipi võistluslugu jäi algselt muusiku vokaalsetele võimetele alla ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis astub üles Carl-Philip Madis, kelle lugu valmis koostöös tema õe ja veel kolme laulukirjutajaga. Carl-Philip tõdes, et õde Carola aitas laulu tehniliselt veelgi raskemaks muuta.

"Carola aitas hästi palju tekstiga ja kohandada lugu minu vokaalile lauldavaks. Tehniliselt oli ta alguses lihtsam. Kuna ma olen Carolaga varem ka kirjutanud ja avaldanud, ta teadis ja aitas teksti osas hästi palju," kirjeldas Carl-Philip laulu valmimisprotsessi Raadio 2 jätkuhommikus.

Laulul "Everything But You" on autoriteks lisaks Carl-Philipile ja Carolale veel Arno Krabman, Jaap Reesema ja Leon Paul Palmen. "Muidugi võib üksi kirjutada ja eks me eraldi oleme kõik üksi kirjutanud, aga see on hästi populaarne välismaal, kus kirjutajad kuulavad üksteise nõuandeid ja igaüks paneb oma väikse nüansi. Ei ole seda, et ma tegin loo ja ma ei lase seda muuta, see on minu kunstiteos. See ei pruugi väga adekvaatne olla," rääkis Carl-Philip, miks laulu valmimisel nii palju osalisi oli.

Noor muusik lisas, et tihtipeale jäävad ühe autoriga lood kirjutaja enda, mitte rahva lemmikuks.

Carl-Philip astub üles Eesti Laulu I poolfinaalis 11. veebruaril. 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.