Carl-Philipi võistluslugu jäi algselt muusiku vokaalsetele võimetele alla ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis astub üles Carl-Philip Madis, kelle lugu valmis koostöös tema õe ja veel kolme laulukirjutajaga. Carl-Philip tõdes, et õde Carola aitas laulu tehniliselt veelgi raskemaks muuta.

"Carola aitas hästi palju tekstiga ja kohandada lugu minu vokaalile lauldavaks. Tehniliselt oli ta alguses lihtsam. Kuna ma olen Carolaga varem ka kirjutanud ja avaldanud, ta teadis ja aitas teksti osas hästi palju," kirjeldas Carl-Philip laulu valmimisprotsessi Raadio 2 jätkuhommikus.

Laulul "Everything But You" on autoriteks lisaks Carl-Philipile ja Carolale veel Arno Krabman, Jaap Reesema ja Leon Paul Palmen. "Muidugi võib üksi kirjutada ja eks me eraldi oleme kõik üksi kirjutanud, aga see on hästi populaarne välismaal, kus kirjutajad kuulavad üksteise nõuandeid ja igaüks paneb oma väikse nüansi. Ei ole seda, et ma tegin loo ja ma ei lase seda muuta, see on minu kunstiteos. See ei pruugi väga adekvaatne olla," rääkis Carl-Philip, miks laulu valmimisel nii palju osalisi oli.

Noor muusik lisas, et tihtipeale jäävad ühe autoriga lood kirjutaja enda, mitte rahva lemmikuks.

Carl-Philip astub üles Eesti Laulu I poolfinaalis 11. veebruaril. 

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Saja aasta hittSaja aasta hitt
Raadio 2 otsib saja aasta hitti

Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.