Galerii: Võru- ja Põlvamaa tantsijad näitasid oma oskusi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
612 pilti
Autor: Egon Tintse

Möödunud laupäeval, 4. veebruaril kogunesid Võru- ja Põlvamaa tantsijad Võru Kandlesse, et lavale tuua hulgaliselt uusi säravaid tantsunumbreid. Kahe kontserdi peale vaatas žürii 59 tantsu seitsmest erinevast tantsužanrist.

Seekord jäi Kandle saal pealtvaatajatele kitsaks. Suured tantsustuudiod olid kohale meelitanud hulgaliselt pöidlahoidjaid ja seda just hommikusel kontserdil. Korraldajate sõnul oli rõõm osa saada suurepärastest, kohati humoorikatest kõrge tasemega esitustest, mis piirkonnale iseloomulikult paistsid silma ka hoolikalt läbi mõeldud ja efektsete kostüümide ning lavadekoratsioonide poolest.

Sarnaselt eelmisele aastale kuulutatakse ka tänavu Koolitantsu finalistid välja maakondliku tantsupäeva õhtusel kontserdil.  Žürii koosseisus Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu ja Ruslan Stepanov valisid kontsertidelt välja tantsutrupid, kes pääsevad otse finaali. Truppidel, kes tantsupäeva lõpus edasipääsupiletit ei saanud, ei tasu veel pead norgu lasta – märtsis kuulutab žürii välja lisaks n-ö jokkerid, kes samuti finaalis osalevad.

Võru- ja Põlvamaa maakondliku tantsupäeva finalistid on:

Võru kunstikooli tantsutrupp Katariina, "Ööliblikad", tantsu autor ja juhendaja Ly Berishvili, mudilased, lastetants

MEIE STUUDIO, "Sibulapoiste seiklused", tantsu autor ja juhendaja Andre Laine, 1.-4. klass, lastetants

VK Sirutus, "Külmetab", tantsu autor ja juhendaja Tea Kõrs, 10.-12. klass, eesti tants

Vastseliina rahvamaja tantsutrupp "KOLM+KOLM", "Kaotus", tantsu autor ja juhendaja Kinne-Riin Reest, 10.-12. klass, kooli tants

Võru kunstikooli tantsutrupp Katariina, "Mida teeb vanaema, kui on üksinda kodus", tantsu autor ja juhendaja Ly Berishvili, 6.-9. klass, showtants

VK Sirutus, "Meie küla eitedel on saunapäev", tantsu autor ja juhendaja Tea Kõrs, 6.-9. klass, eesti tants

Võru kunstikooli tantsutrupp Katariina, "Pangarööv", tantsu autor ja juhendaja Ly Berishvili, 10.-12. klass, showtants

MEIE STUUDIO, "Unustatud stiilipidu", tantsu autor ja juhendaja Andre Laine, 6.-9. klass, showtants

Variatsioonid, "Kanad õrrel", tantsu autor ja juhendaja Andre Laine, 6.-9. klass, showtants

Eripreemiatega pärjati:

Lottemaa eripreemia: Spordiklubi Pro Fit, "Lumikelluke", autor Kristi Pai, juhendajad Eve Kirs ja Kristi Pai, mudilased, lastetants

Puudutava ja kauni tantsu eest: Tantsuselts Pärliine, "Valss", autor Ester Tamm, juhendajad Ester Tamm ja Leili Väisa, 10.-12. klass, vabatants

Mängulise porgandite kasutamise eest: Lasteaed Sõleke, "Pühade Jänkud", tantsu autorid ja juhendajad Eve Kirs ja Kristi Pai, mudilased, lastetants

Eripreemia silmapaistva töö eest noorte tantsijate juhendamisel – Ly Berishvili, Võru kunstikooli tantsutrupp Katariina                                                                             

Eripreemia jõuliste tänavatantsude eest – Merit Täht, Meie Stuudio                                                                          

Maakondlike tantsupäevadega käib kaasas ka Koolitantsu kompanii IV lennu lavastus "Kitš", lavastaja Ruslan Stepanov.

Kitš – mis see on? On see kummaline savist päkapikk kellegi aias, sest nii on moes? On see punase lipsuga valgest portselanist puudel kellegi kummutil? Või hoopis mõni sisutu, aga särav Hollywoodi film? Ei oska öelda? Särava näilisuse sees tekib tunne, et see kõik ongi ehe ja päris. Ja me läheme sellega kaasa, teeseldes, et see ongi päris. Teeselda on lihtne, sest teeseldud maailmas on palju mõnusam. Ja kui me kõik teeskleme, siis justkui keegi ei teeskle.

Lavastuses tantsivad Tallinna balletikooli kaasaegse tantsu õppesuuna õpilased Anna-Maria Drobuževa, Elina Masing, Anita Kurõljova, Elise Pottmann, Aglaia Fedotova.

Lavastuse tõi lavale Eesti Tantsuagentuur.

 

Toimetaja: Kerttu KaldojaJüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

Alex Lepajõe: produtsendist kelm läks meie looga raha järele

Saates "Hommik Anuga" oli külas ärimees Alex Lepajõe, kes rääkis oma raamatust "Põgenemine" ja lahkarvamusest filmi "Sangarid" tegijatega.

Inimesed
Ivi Eenmaa: eelistan head raamatut käes hoida

"Prillitoos" käis külas raamatukogundusspetsialistil Ivi Eenmaal, kes rääkis muuhulgas, mida ta arvab sõnast "paberkandja".

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.