Galerii: Koolitants jõudis Valgamaale ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
315 pilti
Autor: Egon Tintse

Reedel, 3. veebruaril toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Koolitants 2017 Valgamaa maakondlik tantsupäev. Kokku osales tantsupäeval kaheksa erinevat tantsustuudiot kahekümne kolme tantsuga.

Žüriile meeldis, et tantsud olid lastele ja noortele eakohased ja tantsijad said neid laval nautida. Rõõmu pakkus ka, et juhendajad pööravad tähelepanu huvitavate muusikalahenduste leidmisele, mis annab liikumisse värvi juurde. Korraldajad julgustavad järgmistel aastatel Valgamaa üldhariduskoolide aktiivsetel noortel samuti festivalist osa võtta.

Sarnaselt möödunud aastale kuulutatakse ka tänavu Koolitantsu finalistid välja maakondliku tantsupäeva õhtusel kontserdil. Žürii koosseisus Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu ja Ruslan Stepanov valisid kontserdilt välja tantsutrupid, kes pääsevad otse finaali. Truppidel, kes tantsupäeva lõpus edasipääsupiletit ei saanud, ei tasu veel pead norgu lasta – märtsis kuulutab žürii välja lisaks n-ö jokkerid, kes samuti finaalis osalevad.
Valgamaa maakondliku tantsupäeva finalistid on:

Richard, "Oh, kui kõrge", tantsu autor ja juhendaja Sergejs Tarasena, 1.-4. klass, lastetants

JJ-Street Tantsukool, "See olen mina!" tantsu autor ja juhendaja Mari Venski, 6.-9. klass, tänavatants

B-boys Squad, "Korralik", tantsu autor ja juhendaja Alexander Makarov, 6.-9. klass, tänavatants

Eripreemiad:

Lottemaa eripreemia: Tantsuklubi HOP, "OIH", tantsu autor Grete-Lisette Gulbis, juhendajad Grete- Lisette Gulbis ja Kerli Vessin, 1.-4. klass, lastetants

Eripreemia oskusliku muusika kasutamise eest - Alexander Makarov, Studio Joy                        

Noore tantsulooja eripreemia – Rose-Marie Riitsalu, Tantsustuudio LYS, "Unistustes", tantsu autor Rose-Marie Riitsalu, juhendaja Ulvi Riitsalu, 6.-9. klass, vabatants

Maakondlike tantsupäevadega käib kaasas ka Koolitantsu kompanii IV lennu lavastus "Kitš", lavastaja Ruslan Stepanov.

Kitš – mis see on? On see kummaline savist päkapikk kellegi aias, sest nii on moes? On see punase lipsuga valgest portselanist puudel kellegi kummutil? Või hoopis mõni sisutu, aga särav Hollywoodi film? Ei oska öelda? Särava näilisuse sees tekib tunne, et see kõik ongi ehe ja päris. Ja me läheme sellega kaasa, teeseldes, et see ongi päris. Teeselda on lihtne, sest teeseldud maailmas on palju mõnusam. Ja kui me kõik teeskleme, siis justkui keegi ei teeskle.

Lavastuses tantsivad Tallinna Balletikooli kaasaegse tantsu õppesuuna õpilased Anna-Maria Drobuževa, Elina Masing, Anita Kurõljova, Elise Pottmann, Aglaia Fedotova. Lavastuse tõi lavale Eesti Tantsuagentuur.

Toimetaja: Kerttu KaldojaEBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Muusikaettevõtluse auhinnad pälvisid Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio
Uuendatud: 29.03

Teisipäeval tunnustati Eesti muusikaettevõtluse auhindade galal aasta parimaid ning auhinna pälvisid teiste hulgas Sten Teppan, ETV, Eesti Laul ja Klassikaraadio.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.