Galerii: Koolitants jõudis Valgamaale ({{commentsTotal}})

Reedel, 3. veebruaril toimus Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Koolitants 2017 Valgamaa maakondlik tantsupäev. Kokku osales tantsupäeval kaheksa erinevat tantsustuudiot kahekümne kolme tantsuga.

Žüriile meeldis, et tantsud olid lastele ja noortele eakohased ja tantsijad said neid laval nautida. Rõõmu pakkus ka, et juhendajad pööravad tähelepanu huvitavate muusikalahenduste leidmisele, mis annab liikumisse värvi juurde. Korraldajad julgustavad järgmistel aastatel Valgamaa üldhariduskoolide aktiivsetel noortel samuti festivalist osa võtta.

Sarnaselt möödunud aastale kuulutatakse ka tänavu Koolitantsu finalistid välja maakondliku tantsupäeva õhtusel kontserdil. Žürii koosseisus Kaja Kreitzberg, Eliisa Sirelpuu ja Ruslan Stepanov valisid kontserdilt välja tantsutrupid, kes pääsevad otse finaali. Truppidel, kes tantsupäeva lõpus edasipääsupiletit ei saanud, ei tasu veel pead norgu lasta – märtsis kuulutab žürii välja lisaks n-ö jokkerid, kes samuti finaalis osalevad.
Valgamaa maakondliku tantsupäeva finalistid on:

Richard, "Oh, kui kõrge", tantsu autor ja juhendaja Sergejs Tarasena, 1.-4. klass, lastetants

JJ-Street Tantsukool, "See olen mina!" tantsu autor ja juhendaja Mari Venski, 6.-9. klass, tänavatants

B-boys Squad, "Korralik", tantsu autor ja juhendaja Alexander Makarov, 6.-9. klass, tänavatants

Eripreemiad:

Lottemaa eripreemia: Tantsuklubi HOP, "OIH", tantsu autor Grete-Lisette Gulbis, juhendajad Grete- Lisette Gulbis ja Kerli Vessin, 1.-4. klass, lastetants

Eripreemia oskusliku muusika kasutamise eest - Alexander Makarov, Studio Joy                        

Noore tantsulooja eripreemia – Rose-Marie Riitsalu, Tantsustuudio LYS, "Unistustes", tantsu autor Rose-Marie Riitsalu, juhendaja Ulvi Riitsalu, 6.-9. klass, vabatants

Maakondlike tantsupäevadega käib kaasas ka Koolitantsu kompanii IV lennu lavastus "Kitš", lavastaja Ruslan Stepanov.

Kitš – mis see on? On see kummaline savist päkapikk kellegi aias, sest nii on moes? On see punase lipsuga valgest portselanist puudel kellegi kummutil? Või hoopis mõni sisutu, aga särav Hollywoodi film? Ei oska öelda? Särava näilisuse sees tekib tunne, et see kõik ongi ehe ja päris. Ja me läheme sellega kaasa, teeseldes, et see ongi päris. Teeselda on lihtne, sest teeseldud maailmas on palju mõnusam. Ja kui me kõik teeskleme, siis justkui keegi ei teeskle.

Lavastuses tantsivad Tallinna Balletikooli kaasaegse tantsu õppesuuna õpilased Anna-Maria Drobuževa, Elina Masing, Anita Kurõljova, Elise Pottmann, Aglaia Fedotova. Lavastuse tõi lavale Eesti Tantsuagentuur.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".