Galerii: "Lastetuba" jõuab eetrisse tuhandendat korda ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
18 pilti

2. veebruari õhtul kell 18.30 läheb ETV2 lasteprogrammi saade "Lastetuba" eetrisse tuhandendat korda. Igal argiõhtul eetris olev lastesaade alustas 2011. aasta sügisel ja on oma ettevõtmistega köitmas juba Eesti laste teist põlvkonda.

"Lastetuba" on koht, kus lastel on huvitav, kus neid ootavad lustlikud sõbrad ja põnevad külalised, kõlab laul ja muusika ning saab ise kaasa meisterdada või võistlustel osaleda. "Ma ei väsi kordamast, et see on ainus lastesaade kogu maailmas, mille taga seisavad Eesti autorid, milles näeb Eesti näitlejaid ning mis on suunatud Eesti lastele," selgitas lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ja lisas, et "Lastetuba" hoiab au sees kodumaad, selle väärtusi, inimesi ja traditsioone.

Veebruarikuus keskenduvad "Lastetoa" teemad Eestile ning märtsis pühendatakse mitu saadet teatrikuule. Juubelisaadet tähistatakse "Lastetoas" 2. veebruari õhtul suure pidulikkuse ja lärmiga.

Kuuendal hooajal on "Lastetoa" stsenaristid Silvia Soro, Gert Kiiler ja Elo Selirand, mängivad Mart Kampus, Külli Teetamm, Mikk Jürjens, Aarne Soro, Liina Olmaru, Tanel Ingi, Margus Tabor, Jaune Kimmel jt. Režissöör-lavastaja on Elo Selirand, produtsent Kadi Katarina Priske.

Toimetaja: Kaspar ViilupTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

"Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.