Vaata, millised märksõnad pealkirjades kõige enam lugejaid ligi meelitavad ({{commentsTotal}})

Raadio 2 saates "Vabakava" olid täna külas ERR.ee ajakirjanikud Aleksander Krjukov ja Rain Kooli, kes proovisid kokku panna nimekirja märksõnadest, mis uudistemaailmas inimesi kõige enam erutavad.

Kiire tempoga meediapildis on vahel raske orienteeruda, eriti olukorras, kus erameedia panustab tihti vaid n-ö klikke koguvatele pealkirjadele, avaldades sageli tühja sisuga artikleid. "Samas mõni tahabki lugeda sellest, kuidas räppari naine teenib tuharatega elatist," muigas Rain Kooli.

Krjukovi sõnul pole ERRi veebitoimetus siiski kaasa läinud kõige uuemate trendidega, millega tihti lugejaid enda juurde meelitada püütakse.

Kuigi erameedias on lugejate arv ehk klikkide kogumine väga oluline, siis palka selle pealt siiski päris ei maksta. Kooli arvates ei tunnista ametlikult ükski meediaväljaande juht, et klikid nende jaoks nii olulised on, kuid praktikas on lugu siiski veidi teine. "Ega sul palka maha ei võeta, kui lugu vähe loetakse. Aga teinekord tullakse ütlema, et võiks midagi ette võtta," selgitas ta.

Esmajoones mõtleb pealkirja toimetuses välja loo autor ehk ajakirjanik, kuid loomulikult on päevatoimetajal või peatoimetajal õigus seda oma äranägemise järgi muuta. Krjukovi sõnul siiski eraldi pealkirjade koostamise osas kedagi välja ei koolitata. "Ei tohi petta lugejat ega moonutada üldist konteksti," selgitas ta valge meedia põhimõtteid pealkirja koostamisel.

Kooli ja Krjukov panid kokku ka väikese nimekirja märksõnadest, mis ERRi uudisteportaali lugejaid enim ärritavad ja/või nende tähelepanu köidavad:

  • Donald Trump - vaieldamatu tõusja möödunud aasta jooksul, kelle puhul piisab vaid nimest pealkirjast.
  • Venemaa ja Vladimir Putin - eestlasi huvitab endiselt kõik, mis tuleb ida poolt, kuid samas on Putini uudiste seas näha juba teatavaid väsimuse märke.
  • Edgar Savisaar
  • Pagulased - jätkuvalt tõusev trend.
  • EKRE
  • Terrorism
  • Kooseluseadus - sõltub kontekstist.
  • Liiklushuligaan/roolijoodik/BMW
  • Pedofiil

Koos saatejuhtidega püüti välja mõelda pealkiri, mis kasutaks kõiki märksõnu ja tõmbaks sellega kõige enam lugejate tähelepanu. Rõhutades korduvalt, et tegemist on üdini väljamõeldisega, jõuti lõpuks sellise variandini: Donald Trump vedas oma BMW-ga pagulaslapsi Putini pedofiilidest sõpradele.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.