Saatesari "Üks koorilaul" on Eesti Kooriühingu aastapreemiate kahekordne laureaat ({{commentsTotal}})

Üks koorilaul
Üks koorilaul Autor/allikas: ERR

21. jaanuaril Estonia kontserdisaalis toimunud galakontserdil jagas Eesti Kooriühing tunnustusi eelmise aasta parimatele tegijatele. Möödunud aastal ETV-s käivitunud telesaatesari "Üks koorilaul" pälvis laureaadi tiitli kahes kategoorias: "Üks Koorilaul" on Aasta Tegu 2016 ja Aasta Korraldaja 2016 preemia pälvis saatesarja projektijuht Kristiina Randoja.

Möödunud aasta 3. septembril alustas ETV kanalil läbi aegade suurim Eesti koorilaulu tutvustav telesaatesari "Üks koorilaul". Segakoori K.O.O.R. liikmete poolt ellu kutsutud teleprojekti raames tuuakse kahe aasta vältel vaatajateni kokku 101 koorilaulu. Teleesituse järel koondatakse laulud HD formaadis videokogumikuks, mis saab väärikaks visiitkaardiks Eesti koorilaulule ning kingituseks Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Projekti kunstilise juhi Raul Talmari sõnul soovitakse saatesarja "Üks koorilaul" vahendusel tuua vaatajateni üks huvitav ja tähtis osa Eesti kultuuriloost ning jäädvustada just praeguse hetke koorilaulu ajapilt tulevastele põlvedele.

Saatesarja vältel saab kuulda nii üldlaulupidudel kõlanud aegumatuid laule kui ka Eesti koorimuusika uudisteoseid. Laulude valikul lähtuti lisaks teoste tuntusele ja kultuuriloolisele tähtsusele ka nende "oma loost", milleks on kas haarav jutustus teose sünniloost, huvitav ajalooline taust või hoopiski jutustaja enda emotsioon selle lauluga seoses. Jutustajateks on inimesed paljudelt elualadelt ja nende abil avatakse televaatajale koorilaul mitte ainult muusikute, vaid ka muusikast näiliselt kaugel olevate inimeste pilgu läbi.

Ettevõtmises osales kokku 37 koori, umbes 1500 lauljat ja 87 lugude jutustajat. Laulud on salvestatud kümnes eri kontserdipaigas, mille seas on nii klassikalisi kui ka ebatraditsioonilisi kontserdisaale nagu Tallinna 21. Kooli aatrium või Eesti Rahva Muuseumi uus kodu Raadil.

"Üks koorilaul" projektijuht Kristiina Randoja on Tallinnas tegutseva segakoori K.O.O.R. üks lauljaid, kes on võtnud kanda ka saatesarja produtsendi rolli, tehes seda oma igapäevase töö kõrvalt inseneribüroos Tehnolabor. Projekti kunstiline juht Raul Talmar on Tallinna Ülikooli õppejõud, kes on avalikkusele tuntud ka paljude kooride juhina ning üldlaulupeo dirigendina.

Saatesari "Üks koorilaul" on ETV eetris laupäeva hommikuti kell 9, kordust saab näha neljapäeva hilisõhtul ja reede pärastlõunal.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Krete KaasikKrete Kaasik
"Ringvaade" tutvustas Eesti osavaimat batuudihüpetes

"Ringvaade" käis Paides külas Eesti parimal trampoliinihüpete tegijal. Mai Palling tegi meistriga trenni kaasa.

elu
Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.