Raivo E. Tamm: ehk ({{commentsTotal}})

Eile alustas Raadio 2s uus saade "Vabakava", mis juhatab juhatab reede õhtuti sisse R2 nädalavahetuse. Saadet juhivad Mihkel Ulk ja Margus Kamlat. Esimeses saates küsiti muuhulgas näitleja Raivo E. Tammelt, mis asi on see "E".

"Mäletan kunagisest Siim Kallase aegsest "Mnemoturniirist" küsimust, et mis on Eesti levinuim perekonnanimi," meenutas Raivo E. Tamm. "Kõige levinum oli muidugi Ivanov, aga järgmisena Eesti omadest oli Tamm ja mul on vist meeles, et oli 17 000 Tamme Eestis." Raivo Tammi pidi olema aga kõigest kaksteist, ütles Raivo E. Tamm.

Saatejuhid täpsustasid, et rahvastikuregistri andmeil on neid siiski 19. "No vat, keegi on juurde tulnud vahepeal," nentis Raivo E.

Vastuseks küsimusele, mida siis see salapärane ja enda võetud "E" näitleja Tamme nimes tähendab, kostis Raivo: "Ehk."

"Raivo ehk Tamm," kinnitas Ehk Tamm hämmastunud saatejuhtidele, kes lootsid pikemat stoorit.

Kuulake tervet esimest saadet lisatud failist.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.