Raadio 2 eetris alustab uus meelelahutuslik reedene õhtusaade "Vabakava" ({{commentsTotal}})

Margus Kamlat ja Mihkel Ulk Autor: Arne Holm/ Raadio 2

Täna õhtul alustab Raadio 2 eetris uus ja meeleolukas saatesari "Vabakava", mis juhatab kuulajad mõnusate teemade saatel väsitavast töönädalast lõõgastavasse nädalavahetusse.

Saatejuhtide Mihkel Ulki ja Margus Kamlati eestvedamisel rullitakse lahti jutud, mis teevad meele lõbusaks ja juhivad mõtted ees ootavatele puhkepäevadele.

"Meie saate eesmärk on saata inimesed heatujuliselt nädalavahetusse ja vastavalt sellele oleme valinud ka oma saate teemad. Näiteks esimeses saates õpetame kuulajaid lantima. Kuna on reede õhtu, siis jagame juhiseid üksikhingedele, kuidas läheneda potentsiaalsele kaaslasele, et juba kahekesi eluteel edasi minna," heidab saatejuht Mihkel Ulk valgust verivärskele saatesarjale.

Kuna ERRi ülesanne on muu hulgas auditooriumi harimine, siis käivitub "Vabakavas" ka raadioülikooli rubriik.

"Inimesed saavad vastused küsimustele, mis on neid kogu aeg piinanud. Need küsimused ei lase neil magada ja nad ei tea, kust leida vastuseid. Appi tõttavad raadioülikooli õppejõud Ulk ja Kamlat. Kui nad ise vastust ei tea, leiavad nad eksperdi. Nii näiteks võibki uurida, mis on Marko Reikopi pintsaku suurus või miks on tarvis lilli kasta," selgitab Margus Kamlat. "Nii saavad inimesed minna vaimselt küpsematena vastu eelseisvale nädalavahetusele. Teadmised juba mööda külge maha ei jookse."

Igas saates on külas ka üks jutukas persoon, kes teeb nädalavahetusele mõnusa sissejuhatuse. "Avasaate külaline on DJ Urmas Vaino, kes räägib, kuidas tehti pidusid 1990. aastatel – ajal, mil DJ-d rääkisid pidudel veel mikrofoni ja soovilugusid telliti püstoliga TT," räägib Mihkel Ulk.

"Vabakava" on Raadio 2 eetris alates tänasest igal reedel kell 16-18. Saadet juhivad Margus Kamlat ja Mihkel Ulk.EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Eesti kõige ohtlikum liikleja on Lasnamäel elav pensionär

"Pealtnägija" tõi televaatajateni loo Eesti kõige ohtlikumast liiklejast, kelle otsisid üles ETV+ saate "Insight" tegijad. Lasnamäel elava pensionäri süül on nelja ja poole aasta sees toimunud kakskümmend liikluskindlustusjuhtumit.

Inimesed
Kristi Kallas meenutas küüditamist: ühe päevaga muutus kõik

Laupäeval möödus 68 aastat märtsiküüditamisest, mil loetud päevade jooksul viidi vägivaldselt asumisele rohkem kui 22 000 eestlast. SOS lasteküla patroon Kristi Kallas küüditati kuuekuusena Krasnojarski kraisse Siberis.

elu
Arvamusfestival kuulutas välja laste ideede korje

Arvamusfestival kuulutas esimest korda välja ideekorje 5.–7. klassi õpilastele, mille raames oodatakse laste aruteluettepanekuid tänavusele festivalile hiljemalt 17. aprilliks. Sel aastal on Arvamusfestivalil neli lastearutelu.

Tele/raadio
Sten Teppan: muusikaajakirjanik kõlab uhkemalt kui ma ennast ette kujutan

Aasta muusikaajakirjanikuks nimetatud Sten Teppan tunnistas, et ei pea ennast ise muusikaajakirjanikuks.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.