Raadio 2 värske pop-up saade räägib kassetikultuurist ({{commentsTotal}})

Kassett
Kassett

19. jaanuari öösel läks eetrisse esimene osa Raadio 2 uuest pop-up saatest "Keldrikassetid", mis keskendub kassetikultuurile.

"Keldrikassetid" on Raadio 2 uus pop-up saatesari, mis on eetris ebaregulaarselt ja ootamatult öösiti kahe päeva vahelise muusikavööndi sees.

Sarja eesmärk on väärtustada kassettide kuulamise ja kogumise kultuuri ning pakkuda Raadio 2 kuulajale üllatusmomente ja uut informatsiooni. "Keldrikassetide" iga episood on erineva pikkusega, kuna see sõltub kasseti enese pikkusest.

"Keldrikassettide" sarja kureerib Maarja Merivoo-Parro, saatejuhtide osas toimub aga rotatsioon, kuhu on kaasatud nii toimetuse liikmed kui teised Eesti melomaanid ja audiofiilid. Saatesse on oodata näiteks Madis Nestor, Gert Moser, Siim Nestor jpt.

Saatesarja esimene episood läks eetrisse 19. jaanuari öösaate jooksul, õige pea on võimalik saadet ka järelkuulata.

Toimetaja: Kaspar Viilup



Inimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.