Vene Teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov annab välja autoriplaadi ({{commentsTotal}})

Aleksandr Žedeljov Autor: pressimaterjal

9. veebruaril toimub helilooja, muusiku, Vene Teatri muusikalise juhi Aleksandr Žedeljovi autoriplaadi "Porta itineri longissima" esitlus. See on Žedeljovi esimene plaat sooloartistina.

Plaadil ilmuvad tema lood kammeransamblitele ja lood, mis on tehtud teatrietendustele ning audiovisuaalse etenduse "Mehhaniline klaver" jaoks. "Mehhaniline klaver" tunnistati 2015. aastal noorte produtsentide sarja "EK:Labor" võitjaks .

"Kahe aasta jooksul mul on kogunenud piisavalt materjali ja ma olen otsustanud, et peab tegema oma esimese sammu kaasaegse kammermuusikamaailma poole. Lood nagu "Calligraphia", "Imaginarium", "Rush Hour" ja "Hammasrattad" on "Mehhaanilise klaveri" põhikompositsioonis ning lugu "Intention" on tehtud Vene Teatri etenduse "Zoika korter" jaoks. Kõik kompositsioonid on loodud erinevate muljete mõjul poeesiast, maalikunstist, arhitektuurist ja elust," kommenteeris Žedeljov.

"Calligraphia":

Toimetaja: Madis JärvekülgTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.