Vene Teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov annab välja autoriplaadi ({{commentsTotal}})

Aleksandr Žedeljov
Aleksandr Žedeljov Autor/allikas: pressimaterjal

9. veebruaril toimub helilooja, muusiku, Vene Teatri muusikalise juhi Aleksandr Žedeljovi autoriplaadi "Porta itineri longissima" esitlus. See on Žedeljovi esimene plaat sooloartistina.

Plaadil ilmuvad tema lood kammeransamblitele ja lood, mis on tehtud teatrietendustele ning audiovisuaalse etenduse "Mehhaniline klaver" jaoks. "Mehhaniline klaver" tunnistati 2015. aastal noorte produtsentide sarja "EK:Labor" võitjaks .

"Kahe aasta jooksul mul on kogunenud piisavalt materjali ja ma olen otsustanud, et peab tegema oma esimese sammu kaasaegse kammermuusikamaailma poole. Lood nagu "Calligraphia", "Imaginarium", "Rush Hour" ja "Hammasrattad" on "Mehhaanilise klaveri" põhikompositsioonis ning lugu "Intention" on tehtud Vene Teatri etenduse "Zoika korter" jaoks. Kõik kompositsioonid on loodud erinevate muljete mõjul poeesiast, maalikunstist, arhitektuurist ja elust," kommenteeris Žedeljov.

"Calligraphia":

Toimetaja: Madis JärvekülgInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

Tele/raadio
Möödunud nädalal köitis televaatajaid enim kodumaine seebiseriaal

Läinud nädala vaadatuimaks saateks tõusis Kantar Emori andmetel taas Kanal 2 seebiseriaal "Pilvede all" 180 000 jälgijaga. ETV "Pealtnägija" oli teisel kohal (157 000).