Heidy Purga üheks õhtuks valmistatud kleidist: see on jube raiskamine ({{commentsTotal}})

Heidy Purga R2 aastahitil
Heidy Purga R2 aastahitil Autor: ERR

Täna hommikul oli Raadio 2 hommikuprogrammi "Kapist välja" rubriigi külaliseks Heidy Purga, kes rääkis, mida ta arvab punase vaiba ja presidendi vastuvõtu jaoks valminud kleitidest.

Presidendi vastuvõtule sobiva riietuse leidmine sõltub Purga puhul väga palju selle kandjast ja tellijast – on läbimõeldud kostüüme, mida saab korduvalt kasutada või ka näiteks rahvarõivaid, mis sobivad alati ja on väga pidulikud.

"Ma saan rääkida ainult oma isiklikest kogemustest. Kui viimase aasta kontserti ja vastuvõttu meenutada, siis ma lasin küll sellise asja teha, millega ma olen hiljem väga palju ka muudes kohtades käinud," rääkis Purga oma kleit-mantlist, mida saab tema sõnul kanda nii kleidina kui ka mantlina kas või pusa ja teksade peal.

Purga arvates on läbi saanud ajad, kus kleit valmistati vaid ühe kindla sündmuse jaoks ja enam sellega kuskile rohkem minna ei saanud. "See on ikka jube raiskamine, kui sa lihtsalt üheks sündmuseks, üheks õhtuks panustad tohutult ja pärast ei olegi sellest enam mingit rõõmu," arvas ta. "Võiks kas siis natukene rohkem läbi mõelda või olla lihtsam julgem – julgeda kanda neid kas või kummikutega heinamaal.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.