Heidy Purga üheks õhtuks valmistatud kleidist: see on jube raiskamine ({{commentsTotal}})

Heidy Purga R2 aastahitil
Heidy Purga R2 aastahitil Autor/allikas: ERR

Täna hommikul oli Raadio 2 hommikuprogrammi "Kapist välja" rubriigi külaliseks Heidy Purga, kes rääkis, mida ta arvab punase vaiba ja presidendi vastuvõtu jaoks valminud kleitidest.

Presidendi vastuvõtule sobiva riietuse leidmine sõltub Purga puhul väga palju selle kandjast ja tellijast – on läbimõeldud kostüüme, mida saab korduvalt kasutada või ka näiteks rahvarõivaid, mis sobivad alati ja on väga pidulikud.

"Ma saan rääkida ainult oma isiklikest kogemustest. Kui viimase aasta kontserti ja vastuvõttu meenutada, siis ma lasin küll sellise asja teha, millega ma olen hiljem väga palju ka muudes kohtades käinud," rääkis Purga oma kleit-mantlist, mida saab tema sõnul kanda nii kleidina kui ka mantlina kas või pusa ja teksade peal.

Purga arvates on läbi saanud ajad, kus kleit valmistati vaid ühe kindla sündmuse jaoks ja enam sellega kuskile rohkem minna ei saanud. "See on ikka jube raiskamine, kui sa lihtsalt üheks sündmuseks, üheks õhtuks panustad tohutult ja pärast ei olegi sellest enam mingit rõõmu," arvas ta. "Võiks kas siis natukene rohkem läbi mõelda või olla lihtsam julgem – julgeda kanda neid kas või kummikutega heinamaal.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Saja aasta hittSaja aasta hitt
Raadio 2 otsib saja aasta hitti

Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.