Ruslan Stepanov on ringiga tagasi Koolitantsu juures ({{commentsTotal}})

Ruslan Stepanov on koreograaf ja tantsija, kes oma pika karjääri jooksul on puudutanud ühel või teisel moel igat tantsuhuvilist. Koolitants on Ruslanile väga südamelähedane – aastaid tagasi alustas ta oma tantsuteekonda just Koolitantsu lavalt.

Saadud kogemus innustas ja andis vajaliku tõuke astumaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus omandas koreograafi-tantsija-tantsuõpetaja hariduse.

Pärast kooli lõpetamist sisenes Ruslan tantsumaailma, töötades Vanemuines tantsija ja koreograafina. Ruslani tähelepanuväärsemateks töödeks olid tantsulavastused "Reisja" (2007), "Vaikus" (2009) ja "Kevade" (2009) ning suurepärane "Carrrmen!", mis pärjati ka 2012 Eesti teatri aasta auhindade galal parima tantsulavastuse tiitliga.

2012. aastal asus Ruslan tööle Saksamaale Gerhart Hauptmanni teatri tantsukompaniisse ning alates 2014. aastast on ta töötanud vabakutselise tantsija ja koreograafina Saksamaal ja Eestis.

Möödunud aasta tõi aga Ruslani Koolitantsu juurde tagasi, kui ta oli üks Koolitantsu Kompanii koreograafidest ning lavastas koos Maria Goltsmani, Elina Tamme ja Eneli Rüütliga tantsulavastuse "Lendav banaan". Koostöös Koolitantsu Kompanii noortega tekkis Ruslanis huvi Eesti noorte tantsijate vastu ning kui Koolitantsu meeskonnalt tuli ettepanek tulla festivali žüriisse, oli Ruslan ilma pikema jututa nõus.

Ruslan ootab festivali suure huviga, et näha, mis Eesti tantsumaastikul praegu teoksil on.

Žürii liikme rolli kõrval jätkab Ruslan ka Koolitantsu Kompaniiga. Rõõmustada tasub ka kõigil neil, kes eelmise aasta Koolitantsu Kompanii töötubades osalesid või mingil põhjusel sellest ilma jäid – Ruslan viib ka tänavu ühte töötuba läbi. Kirsiks tordi peal aga esietendub festivalil Koolitantsu Kompanii noorte esituses Ruslani uhiuus tantsulavastus "Kitš". Kes teeb, see jõuab!

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.