Ruslan Stepanov on ringiga tagasi Koolitantsu juures ({{commentsTotal}})

Ruslan Stepanov on koreograaf ja tantsija, kes oma pika karjääri jooksul on puudutanud ühel või teisel moel igat tantsuhuvilist. Koolitants on Ruslanile väga südamelähedane – aastaid tagasi alustas ta oma tantsuteekonda just Koolitantsu lavalt.

Saadud kogemus innustas ja andis vajaliku tõuke astumaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus omandas koreograafi-tantsija-tantsuõpetaja hariduse.

Pärast kooli lõpetamist sisenes Ruslan tantsumaailma, töötades Vanemuines tantsija ja koreograafina. Ruslani tähelepanuväärsemateks töödeks olid tantsulavastused "Reisja" (2007), "Vaikus" (2009) ja "Kevade" (2009) ning suurepärane "Carrrmen!", mis pärjati ka 2012 Eesti teatri aasta auhindade galal parima tantsulavastuse tiitliga.

2012. aastal asus Ruslan tööle Saksamaale Gerhart Hauptmanni teatri tantsukompaniisse ning alates 2014. aastast on ta töötanud vabakutselise tantsija ja koreograafina Saksamaal ja Eestis.

Möödunud aasta tõi aga Ruslani Koolitantsu juurde tagasi, kui ta oli üks Koolitantsu Kompanii koreograafidest ning lavastas koos Maria Goltsmani, Elina Tamme ja Eneli Rüütliga tantsulavastuse "Lendav banaan". Koostöös Koolitantsu Kompanii noortega tekkis Ruslanis huvi Eesti noorte tantsijate vastu ning kui Koolitantsu meeskonnalt tuli ettepanek tulla festivali žüriisse, oli Ruslan ilma pikema jututa nõus.

Ruslan ootab festivali suure huviga, et näha, mis Eesti tantsumaastikul praegu teoksil on.

Žürii liikme rolli kõrval jätkab Ruslan ka Koolitantsu Kompaniiga. Rõõmustada tasub ka kõigil neil, kes eelmise aasta Koolitantsu Kompanii töötubades osalesid või mingil põhjusel sellest ilma jäid – Ruslan viib ka tänavu ühte töötuba läbi. Kirsiks tordi peal aga esietendub festivalil Koolitantsu Kompanii noorte esituses Ruslani uhiuus tantsulavastus "Kitš". Kes teeb, see jõuab!

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
"Ringvaade" tutvustas Eesti osavaimat batuudihüpetes

"Ringvaade" käis Paides külas Eesti parimal trampoliinihüpete tegijal. Mai Palling tegi meistriga trenni kaasa.

elu
Näitus korstnapühkijatest.Näitus korstnapühkijatest.
Korstnapühkijad jõuavad fotoseinale

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis avatakse täna, 26. mail kell 17 Eestis elava belgia nimeka fotograafi Nicolas Bouvy fotonäitus „Teekond pilvedesse“

Tele/raadio
ETVs alustab uus saatesari "Igaühe õigus"

Teisipäeval kell 20.05 jõuab ETV ekraanile uus saatesari "Igaühe õigus", mis võtab luubi alla kuus olulist inimõigust ning nendega seonduvad teemad.