Ruslan Stepanov on ringiga tagasi Koolitantsu juures ({{commentsTotal}})

Ruslan Stepanov on koreograaf ja tantsija, kes oma pika karjääri jooksul on puudutanud ühel või teisel moel igat tantsuhuvilist. Koolitants on Ruslanile väga südamelähedane – aastaid tagasi alustas ta oma tantsuteekonda just Koolitantsu lavalt.

Saadud kogemus innustas ja andis vajaliku tõuke astumaks TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus omandas koreograafi-tantsija-tantsuõpetaja hariduse.

Pärast kooli lõpetamist sisenes Ruslan tantsumaailma, töötades Vanemuines tantsija ja koreograafina. Ruslani tähelepanuväärsemateks töödeks olid tantsulavastused "Reisja" (2007), "Vaikus" (2009) ja "Kevade" (2009) ning suurepärane "Carrrmen!", mis pärjati ka 2012 Eesti teatri aasta auhindade galal parima tantsulavastuse tiitliga.

2012. aastal asus Ruslan tööle Saksamaale Gerhart Hauptmanni teatri tantsukompaniisse ning alates 2014. aastast on ta töötanud vabakutselise tantsija ja koreograafina Saksamaal ja Eestis.

Möödunud aasta tõi aga Ruslani Koolitantsu juurde tagasi, kui ta oli üks Koolitantsu Kompanii koreograafidest ning lavastas koos Maria Goltsmani, Elina Tamme ja Eneli Rüütliga tantsulavastuse "Lendav banaan". Koostöös Koolitantsu Kompanii noortega tekkis Ruslanis huvi Eesti noorte tantsijate vastu ning kui Koolitantsu meeskonnalt tuli ettepanek tulla festivali žüriisse, oli Ruslan ilma pikema jututa nõus.

Ruslan ootab festivali suure huviga, et näha, mis Eesti tantsumaastikul praegu teoksil on.

Žürii liikme rolli kõrval jätkab Ruslan ka Koolitantsu Kompaniiga. Rõõmustada tasub ka kõigil neil, kes eelmise aasta Koolitantsu Kompanii töötubades osalesid või mingil põhjusel sellest ilma jäid – Ruslan viib ka tänavu ühte töötuba läbi. Kirsiks tordi peal aga esietendub festivalil Koolitantsu Kompanii noorte esituses Ruslani uhiuus tantsulavastus "Kitš". Kes teeb, see jõuab!

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Tele/raadio
meediatundmeediatund
"Meediatund" räägib ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest

Vikerraadio saates "Meediatund" räägitakse ajakirjanduse sõltumatusest ja mõjukusest sisuturunduse ja infokülluse ajal.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.